Ordu'da resmi olmayan geçici sonuçlara göre milletvekili sıralamasında isimler değişse de, sıralama değişmedi. AK Parti'den 3, CHP'den 2 ve MHP'den ise 1 isim milletvekili oldu.

AK Parti'den Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İbrahim Ufuk Kaynak ve Mustafa Hamarat Ordu milletvekili oldu. CHP'den ise yine Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel seçilirken, 1 milletvekili de MHP'nin oldu. O isim de Naci Şanlıtürk oldu. 

Malatya Doğanşehir'de 4.4'lük deprem meydana geldi Malatya Doğanşehir'de 4.4'lük deprem meydana geldi

AK PARTİ VE MHP'DE OY KAYBI VAR

Ancak yine resmi olmayan geçici sonuçlara göre AK Parti Ordu'da oy kaybetti. 2018 yılında yüzde 48'in üzerinde oy alan AK Parti, bu seçimde yüzde 45.2 oy alabildi. Aynı şekilde MHP'de de oy kaybı yaşandı. 2018 yılında yüzde 16.85'lik oy oranına sahip olan MHP, bu seçimlerde yüzde 12.74'te kaldı. 

ORDU'DA OY ORANI ARTAN CHP VE İYİ PARTİ OLDU

Oylarını arttıran tek parti ise Cumhuriyet Halk Partisi oldu. 2018 seçimlerinde yüzde 22.74 oy alan CHP, bu seçimlerde oy oranını yüzde 24.27'ye yükseltti.

İYİ Parti'de ise 2018 seçimlerinde yüzde 8.47 olan oy oranı, bu seçimlerde yüzde 9.87'ye yükseldi. Ancak bu oy oranı Ordu 1'inci sıra milletvekili adayı İdris Naim Şahin ve 2'nci sıra milletvekili adayı Onur Şahin olmasına rağmen milletvekili çıkaramadı. 

GÜRGENTEPE CHP DEDİ

Öte yandan Ordu'da 20 ilçeden sadece 1'inde Cumhuriyet Halk Partisi kazanan parti oldu. Gürgentepe'de resmi olmayan geçici sonuçlara göre CHP yüzde 42, AK Parti yüzde 37 oy aldı. 

Editör: TE Bilisim