Memleket Partisi Ordu İl Başkanı Mahir Akdere, kendisi ile birlikte toplam 150 kişinin partiden toplu olarak istifa ettiğini belirterek, "Maddi manevi yürekten emek veren bütün arkadaşlarım adına Genel Başkan başta olmak üzere PM ve MYK üyelerine hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Çatalpınar ve Ünye itirazları da YSK'dan döndü Çatalpınar ve Ünye itirazları da YSK'dan döndü

Memleket Partisi Ordu İl Başkanı Mahir Akdere düzenlediği basın toplantısında yaklaşık 2,5 yıl önce çıkmış oldukları yolculukta seçimlere üç gün kala Genel Başkanları Muharrem İnce'nin "Cumhurbaşkanı adaylığından çekiliyorum" dediğini anımsattı.

Daha sonraki süreçte tarafsız kalarak kendilerini ve umut bağlayan insanları İnce'nin ortada bırakma tavrına tepkileri olduğu söylediğini anlatan Akdere, "Kendilerine veya yönetim kurulunda bulunan MYK veya parti meclis üyelerine defalarca aramış olmamıza rağmen herhangi bir cevap veya açıklama alamadığımızdan dolayı bizlere umut bağlayan, bizlerle yol yürüyen, emek veren herkesin adına bu görevi devam ettirmeme kararı aldık. Benimle birlikte 11 ilçede görevli olan ilçe başkanımdan 9 tanesi istifa ederek, şahsım il başkanı olarak istifa ediyorum. Bugün itibariyle yolumuzu memleketimizin, ülkemizin geleceği adına yeniden şekillendirmeye karar verdik." diye konuştu.

Akdere, "Bugün itibariyle sizinle birlikte yönetimden kaç kişi istifa etti?" sorusuna yönelik, "Yaklaşık bugün 150 kişi." yanıtını verdi.

Akdere sosyal medya hesabından da açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

"Bu günden itibaren Memleket Partisi Ordu İl Başkanlığı görevimden ve parti üyeliğinden istifa ediyorum. Bize gelecek oyları alarak şov üzerine şov yapan iki tane şovmen kadar bile davasına sahip çıkmayan ve kendi siyasi geleceği uğruna bu partiye 2 yıldan fazla zamandır canla başla maddi manevi emek veren herkesin emeğini görmezden gelen birinin ardından bundan sonra asla yürümeyeceğim. Kuruluşundan bugüne kadar birlikte yol yürüdüğümüz Ordu il örgütündeki tüm arkadaşlarıma, Türkiye genelinde tanımaktan büyük bir onur duyduğum bütün il ve ilçe başkanı arkadaşlarıma ve  Ordu il ve ilçe  örgütü kurucu üyesi arkadaşlarıma  sonsuz teşekkür ederim.

Bunca şey yaşanmasına rağmen partinin içinde bulunduğu durumu idrak edemeyen genel merkezde bulundukları mevkilerin kıymetini bilmeyenlere il ,ilçe örgütlerim ve  bu partiye maddi manevi yürekten emek veren bütün arkadaşlarım adına genel başkan başta olmak üzere  PM ve MYK üyelerine hakkımı helal etmiyorum. Bizimle yol yürüyen tüm arkadaşlarıma bu güne kadar yaşanan süreçte şahsına hakkı geçen haklarını helal etsin benim varsa ben helal ediyorum."

Editör: TE Bilisim