17 ilde 90 FETÖ/PDY şüphelisi daha yakalandı 17 ilde 90 FETÖ/PDY şüphelisi daha yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda içlerinde Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu 10 ilde terör örgütü FETÖ'ye yönelik KISKAÇ-4 Operasyonu düzenlendi. Operasyona ilişkin detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı.

ORDU'DA 'ASKERİ MAHREM YAPILANMASI'NA YÖNELİK OPERASYON

KISKAÇ-4 Operasyonları'nın Ordu ayağı Konya merkezli olarak düzenlendi. Ordu'nun yanı sıra Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Balıkesir, Tokat ve Afyonkarahisar'da terör örgütünün sözde 'Askeri Mahrem Yapılanması' içerisinde faaliyette bulunduğu ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurduklarını tespit edilen 11 FETÖ şüphelisinin yakalandığını açıkladı. 

İçişleri Bakan Yerlikaya, "Operasyonlarda, çok miktarda döviz, altın ve Türk Lirası, tabanca ve çok miktarda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz" ifadelerini kullandı.

170124_1b_operasyon

Editör: Haber Merkezi