Ordu'da fırtına, bazı evlerin çatısının uçmasına ve araçlarda hasara neden oldu. Altınordu ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan fırtına sebebiyle Durugöl Mahallesi 1088 Sokak'ta bir evin çatısı uçtu.

241223_3d_fırtına

Çatının üzerine düştüğü park halindeki iki otomobilin hasar gördüğü olay nedeniyle sokak araç girişine kapandı. Koray Kuru, gazetecilere, arkadaşının dükkanında oturdukları sırada aşırı bir ses geldiğini ve dışarı çıktıklarında yan binanın çatısının uçtuğunu gördüklerini söyledi.

241223_3e_fırtına

TBB seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazandı TBB seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazandı

Kuru, çatının araçların üzerine geldiğini dile getirerek, "Bir iki araçta maddi hasar oldu. Şu an can kaybımız yok, başka bir şeyimiz yok çok şükür." dedi. Bu arada, çatının yola düşme anı bir iş yerinin güvelik kamerası tarafından kaydedildi. Bahçelievler Mahallesi'nde de bir binanın çatısı uçtu, üç araçta hasar oluştu.

241223_3c_fırtına

Altınfındık İlkokulu'nun da çatısı şiddetli fırtınaya dayanamayınca uçtu. Çatıdan kopan çinko parçaları, okulun arka bahçesine düştü, duvarlar ve parmaklıklar uçan parçaların savrulmasını önledi. 

İlçenin bazı noktalarında elektrik kesintileri yaşanırken, farklı ilçelerde de çatı uçmaları ve ağaç devrilmeleri yaşandı. Polis, itfaiye ve belediye ekipleri ise söz konusu noktalarda çalışma gerçekleştiriyor.

Editör: Haber Merkezi