Karadeniz'e yine 'toz fırtınası' geliyor Karadeniz'e yine 'toz fırtınası' geliyor

TBMM Başkanı ve Ordu eski Milletvekili Numan Kurtulmuş, acı haber üzerine yayımladığı mesajında, "ülkemiz üzerine hain planlar kuranların kirli heveslerini kursaklarında bırakacağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

KURTULMUŞ: "KİRLİ HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ"

TBMM Başkanı Kurtulmuş, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehid olan Mehmetçiklerimize Rabbimden rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve metanet diliyorum. Kahramanlarımızın kabirleri nur, mekanları cennet, makamları âli olsun. Devletimizin; vatanımıza, birliğimize, huzurumuza kasteden hainlere hak ettikleri cevabı vereceğinden, ülkemiz üzerine hain planlar kuranların kirli heveslerini kursaklarında bırakacağından kimsenin şüphesi olmasın" mesajını paylaştı.

VALİ EROL: "MEKANLARI CENNET, MAKAMLARI ALİ OLSUN"

Ordu Valisi Muammer Erol da yayımladığı taziye mesajında, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde üssümüze sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve silah arkadaşlarına başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.  Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet, makamları âli olsun" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜLER: "TÜRKİYE'MİZİN BAŞI SAĞOLSUN"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler de acı haberlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için Pençe-Kilit Operasyonu'nu icra ederken hain PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Mehmetçiklerimize Yüce Allah'tan rahmet; ailelerine ve silah arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Operasyonlar kapsamında kahramanca mücadele ederken yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Necip milletimizin, Türkiye'mizin başı sağ olsun" dedi. 

BAŞKAN TÖREN: BAŞIMIZ SAĞOLSUN"

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören de yayımladığı taziye mesajında, "PençeKilit Harekâtı bölgesinde şehadet şerbeti içen kahraman askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine silah arkadaşlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralı kahramanlarımıza şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun" dedi.

CEMAL ENGİNYURT: "BİR MEHMETÇİĞE BİN ŞEREFSİZ KELLESİ ALINMALI"

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terör örgütüne tepki gösterdi. Enginyurt, "Yansın Kuzey Irak. Yansın YPG, PKK. Yansın Suriye. Ne duruyorsun Türkiye? 1 Mehmetçiğe, bin şerefsiz kellesi alınmalı. Taş üstünde taş bırakılmamalı. Kahrolsun PKK" ifadelerini kullandı.

TRT'ye de tepki gösteren Enginyurt, "12 vatan evladı şehit düştü. TRT Müzik yayınına devam ediyor, şarkı türkü çalıyor. Yazıklar olsun. TRT Genel Müdürü kanınız kurumuş, kalpleriniz kararmış. İstifa ediniz" dedi.

ÖZER: "MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN"

AK Parti Ordu Milletvekili Prof.Dr.Mahmut Özer de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin, yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

ŞANLITÜRK: "DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇİNDE ÖĞRENDİK"

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk de sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman vatan evladımızın şehit olduğunu derin bir üzüntü içinde öğrendik. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

TORUN: "ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN"

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Seyit Torun da bir taziye mesajı yayımladı. Torun, "Pençe Kilit Operasyon bölgesinde bölücü PKK terör örgütüyle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar dilerim. Ulusumuzun başı sağ olsun!" dedi.

ADIGÜZEL: "MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN, TANRIM SİZİ KORUSUN"

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel de acı haberlerin ardından sosyal medya hesabı X'ten açıklamalarda bulundu. Adıgüzel, "Hain terör örgütü ile çatışmada dün ve bugün şehit olan 12 askerimize rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Çatışmaların devam ettiği bölgede yeni bir acı yaşamadan, kahraman askerlerimize başarı, yaralılara acil şifa diliyorum. Tanrım sizi korusun" dedi.

ŞAHİN: "AZİZ TÜRK MİLLETİNE SABIRLAR DİLİYORUM"

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin de sosyal medya hesabı X'ten bir paylaşımda bulundu. Şahin, "Pençe-Kilit Harekatı operasyon bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, sevenlerine ve aziz Türk milletine sabırlar diliyorum. Yüce Rabbim, sınırlarımızda müdafaa ve mücadele veren tüm evlatlarımızı bizlere bağışlasın" dedi.

GÜNDOĞDU: "BAŞIMIZ SAĞOLSUN"

AK Parti Ordu eski Milletvekili Metin Gündoğdu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet; acılı ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan askerimize acil şifa diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU