Ordu'nun Kabadüz ilçesinden sonra ilçeye bağlı Çambaşı Yaylası da doğalgaza kavuştu. Çambaşı Yaylası, Başkan Güler sayesinde hem kayak tesislerinde, hem de aynı bölgedeki otelde kullanılmaya başlandı.

280124_1b_cambasi

Göreve geldikten sonra turizm imkanlarının artırılmasına yönelik Kabadüz-Çambaşı'nda yayla merkezini yenileyen, yeni kayak tesislerini ve turistik evlerini turizme kazandıran Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in girişimleriyle yapılan otel ve kayak tesislerine doğalgaz verilmesine başlandı.

280124_1a_cambasi

Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı

Çambaşı Yaylası'nda bulunan kayak merkezi ve turistik otelin doğalgaz açışı için tören düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ev sahipliğindeki törene Ordu Valisi Muammer Güler, AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Kabadüz Kaymakamı Mehmet İlgen, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, muhtarlar, BOTAŞ yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

280124_1d_cambasi

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Güler, kayak tesisleri ve turistik otele BOTAŞ tarafından verilen doğalgazın turizm açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Bizim en büyük kazancımız, ortaklık kültürünün pekiştirilerek bu yatırımın gerçekleştirilmesi oldu. Bundan herkesin büyük rolü ve emeği oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diyerek başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar olmak üzere BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ve BOTAŞ yetkililerine teşekkür etti. 

AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak da yaptığı konuşmada, Ordu'nun Başkan Güler ile birlikte çok önemli yatırımların yapılacağı bir şehir olacağını söyledi. MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk ise Başkan Güler'e teşekkür ederek, "Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli bir değerimiz. Enerji Bakanlığı döneminde Ordu iline doğalgazın getirilmesinde çok büyük emekleri var. Bir nevi olmazı başardı. Daha birçok il sıradayken Ordu'ya bu hizmetin getirilmesi önemliydi. Doğalgaz açılışının da hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

DOĞALGAZ YANMAYA BAŞLADI

Konuşmaların ardındah BOTAŞ Ana Hattı üzerinden Çambaşı Yaylası'na getirilen doğalgaz meşalesi yakıldı ve bölgede doğalgaz kullanılmaya başlandı. 

Editör: Haber Merkezi