Ordu Üniversitesi'nde beklenen değişim yaşandı. Kurulduğu gündün bugüne kadar Prof.Dr.Tarık Yarılgaç ile birlikte en talihsiz isimler olan Prof.Ali Akdoğan görevinden alındı, yerine Prof.Dr.Orhan Baş atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Rektör atamalarına ilişkin 2023/350 sayılı karar 1 Ağustos 2023 tarihli Resmî Gazete'de yayınlandı. Yükseköğretim Kanunu ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Ordu Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof.Dr. Orhan Baş oldu.

GÖREV DEVİR TESLİMİ YAPILDI

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof.Dr.Orhan Baş gerçekleştirilen devir teslim töreninde görevini Prof.Dr.Ali Akdoğan'dan devraldı.

Okullar yeni haftaya şehitlere saygı duruşuyla başladı Okullar yeni haftaya şehitlere saygı duruşuyla başladı

Törene Rektör Prof.Dr.Orhan Baş, Prof.Dr.Ali Akdoğan, fakülte dekanları, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, üniversite Genel Sekreteri, akademik ve idari personel, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile davetliler katıldı.

Ordu Üniversitesi'nin 4 yıl kaybetmesine neden olan Prof.Dr.Ali Akdoğan "Bizler üniversitemizin akademik ve fiziki anlamda da ileri noktalara yükselmesi için arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti ortaya koyduk" dedi.

YENİ REKTÖR 'LİYAKAT' DEDİ

ODÜ'nün yeni Rektörü Prof.Dr.Orhan Baş da, "Rektörlük bir bayrak yarışıdır. Bizler de bu bayrağı devralarak üniversitemizin daha da ileri seviyelere taşınması noktasında çalışmalarımızı ortak akıl, istişare ve liyakat ile sürdüreceğiz" dedi. 

  • Orhan Baş Kimdir?

Aslen Ordu Perşembeli olan Orhan Baş 1973 yılında Samsun Terme’de doğdu. İlk ve ortaokulu Terme’de, liseyi Ordu Ünye’de tamamladı. İstanbul Üniversitesinden 1998 yılında mezun olduktan sonra doktora eğitimini 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim dalında Yrd. Doç. Dr. olarak 2005-2008 yılları arasında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2008-2012 yılları arasında çalıştı. 2010 yılında Doçent ünvanını aldı. 2012 yılından itibaren Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaya başladı. 2015 yılında Profesör kadrosuna atandı. 2021 yılında Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalına Profesör olarak atandı. Uluslararası dergilerde SCI indeks kapsamında 77, ulusal dergilerde yayınlanan 29 adet makalesi bulunuyor. 65 adet yurtiçi, 31 adet yurt dışı poster bildirisi ve 7 adet kitap bölüm yazarlığı var. Alanında 8 adet yüksek lisans ve 1 adet doktora tez danışmanlığı yürüttü. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara katıldı. Üç adet poster, iki adet yayın, yedi adet Tübitak Bilimsel Teşvik ödülü aldu.  İyi derece İngilizce bilen Prof. Dr. Orhan Baş, evli ve iki çocuk babası.

Editör: TE Bilisim