CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin kendilerine "Hayırlısı olsun" ziyaretinde bulunduğunu belirterek "Görüşmede memleket meselelerini ve halkın meselelerini konuştuk. Önümüzdeki süreç için de diyalog ve temas halinde olma noktasında fikir birliğine vardık" ifadelerini kullandı.

040124_1d_chp

İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti! İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de yaptığı açıklamada,  hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletmek için geldiklerini belirterek, "Kendisiyle memleket meseleleri üzerine bir değerlendirmemiz oldu. Önümüzdeki seçim süreciyle ilgili kaygılarımızı dile getirdik, çünkü biliyorsunuz bu memleketin, adliyesi, zaptiyesi, mülkiyesi, harbiyesi, tıbbiyesi ele geçerilmiş durumda. Memlekette, yargı iktidarın sopası olmuş durumda. Yargının olmadığı bir yerde, yargının düzgün işlemediği bir yerde, ekonominin kurallarının düzgün işlemesi mümkün değil. Eğer yargı Türkiye'de adalet dağıtmıyorsa, bir ülkede yargı adalet dağıtmıyorsa sadece Türkiye olması şart değil. O ülkede yoksulluk kaçınılmazdır. Hep söylediğim bir sözü bir kez daha tekrar edeyim, yargı karın doyurur. Türkiye'de yargı aklını başına almalıdır. Türkiye'de yargı bizi yoksulluğa sürüklemektedir. Bugün Dolar 30 lira olmuşsa, Euro 35 liraya doğru gidiyorsa bunun birinci sorumlusu ekonomistler değildir, yargıçlardır, hakimlerdir, savcılardır, siyasetçilerdir. Bunu herkes böyle bilmelidir.

040124_1e_chp

Bu beni ürkütüyor, yani baskılanmış bir döviz, zorla orada tutulan bir döviz yargı eliyle bir takım hizaya getirmeler, memleketimizin geleceği açısından bizi ürkütüyor. Son yaşanan seçimde de ne yazık ki, hem Cumhurbaşkanlığı, hem Meclis çoğunluğunu ele geçirmiş bir iktidar var. Bu psikolojik üstünlükle bu seçimlere giriyor. Onun için Sayın Genel Başkan'a, Sayın Özgür Özel'e Cumhuriyet Halk Partisi amiral gemisidir. Bugün muhalefetteki en güçlü partidir. O konuda görüşlerimizi aktardık. Türkiye nasıl yeniden ayağa kaldırılır, nasıl bir topyekün mücadele edilir. Bu konuda görüşlerimiz neyse kendisiyle bunları paylaştık. Nazik kabulleri için kendisine ve heyetine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.   

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU