Türkiye İşçi Partisi'nin tutuklu Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk'ten sert tepki geldi.

"VATAN HAİNİ" DEDİ

Atalay'ı 'vatan haini' olarak tanımlayan Şanlıtürk, "Devletine ve Milletine kim hainlik yapıyor ise gereği yapılacaktır. 2024 yılı içerisinde yeni bir Anayasa yapılacak ve vatan hainliği tanımı yeniden düzenlenecektir" ifadelerini kullandı.

CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı! CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı!

310124_1c_naci_sanliturk

Sosyal medya hesabı Twitter.com'dan açıklamalarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, "Yargıtay Üçüncü Ceza Dairesi tarafından Gezi Olayları davasında hakkında 18 yıl mahkumiyet kararı bulunan Avukat Şerafettin Can Atalay'ın milletvekilliği Gazi Meclis'imizde alınan kararla düşürülmüştür. Devletine ve milletine kim hainlik yapıyor ise gereği yapılacaktır. Allah izin verirse; 2024 yılı içerisinde yeni bir Anayasa yapılacak ve vatan hainliği tanımı yeniden düzenlenecektir. Hiç kimse gözümüzün içine baka baka Meclis kürsüsünden bu milletin birliğine, dirliğine ve bütünlüğüne saldıramayacak" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi