Meslektaşımızdan acı haber geldi!

BAYBURT-Trabzon il sınırında yol açma çalışmalarını takip ederken, kopan kar kütlesinin altında kalan ve uçuruma yuvarlanan Anadolu Ajansı Muhabiri Abdülkadir Nişancı'dan acı haber geldi. 13 gün sonra cansız bedeni düştüğü yerin 1 km. uzağında HES göletinde bulundu. Resmi açıklama, Trabzon Valiliği İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü'nden geldi.

Meslektaşımızdan acı haber geldi!

Bayburt-Trabzon arasında yol açma çalışmalarını takip ettiği sırada üzerine düşen kar kütlesinin altında kalan ve uçuruma yuvarlanan Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın 13'üncü günde cansız bedenine ulaşıldı.

2 ASKER DE ŞEHİT OLMUŞTU

Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, JAK, UMKE ve AKUT ekipleri tarafından 13 gündür aranan aranan Abdülkadir Nişancı'nın kamerası, fotoğraf makinesi ve ayakkabılarına ulaşılmıştı. Arama kurtarma çalışmalarına Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı su altı arama kurtarma timleri de destek vermiş, dereler, derin vadiler, gölet ve şelalelerde arama çalışmaları sırasında kuvvetli akıntıya kapılan iki asker de şehit olmuştu. JAK şehitleri Astsubay Mustafa Gidergelmez ve Uzman Çavuş Eyüp Kapaklıkaya'nın cenazeleri, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen askeri törenin ardından memleketleri Çorum ve Gaziantep'e gönderilmişti. 

KAYIP GAZETECİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Arama kurtarma ekiplerinin çalışmaların 13'ncü gününde kayıp gazetecinin cansız bedenine ulaştığı öğrenildi. Resmi açıklama, Trabzon Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne ait Twitter hesabından yapıldı. Açıklamada, "Derebaşı Virajları'nda fotoğraf çekimi sırasında uçuruma düşen AA muhabiri Abdulkadir Nişancı'ya arama çalışmalarının 13. gününde ve düştüğü yerden yaklaşık 1 km mesafede ulaşıldı. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileriz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER