Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı

Malatya akşam saatlerinde 16:04'te 5.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. AFAD'a göre deprem saat 16:04'de 5.2 büyüklüğünde ve yerin 13.93 kilometre derinliğinde meydana geldi. Depremin merkez üssü ise Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı Gülümuşağı Mahallesi olarak açıklandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne göre de deprem yerin 6.7 kilometre derinliğinde ve 5.3 büyüklüğünde meydana geldi. Kayıtlara göre depremin merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Salkonak Mahallesi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" açıklamalarını yaptı. 

Deprem bilimci Prof.Dr.Naci Görür de sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar, Salkonak-Yeşilyurt/Malatya'da 5.3 deprem oldu. Deprem DAF Zonunda. Muhtemelen 6 Şubat depremleri sonucu kırılmamış bir fay kesimi üzerinde. Biliyorsunuz, buralara önemli miktarda enerji transfer edildi. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi