Yedi bölge, yedi ülke Ünye'de buluştu!

ORDU'nun Ünye ilçesi, 6.Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçeye davet edilen 7 bölge ve 7 ülkeden gençleri misafir etti, Uluslararası Halk Dansları Festivali düzenledi. Festivale Ukrayna, Romanya, Kırım Tatarları, Bulgaristan, Azerbaycan, Makedonya ve Gürcistan'dan gelen 210 kişi katıldı.

Yedi bölge, yedi ülke Ünye'de buluştu!
ORDU - Ünye Belediyesi'nin ev sahipliğinde 6'ncı Ünye Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında organize edilen 7 bölge 7 ülke Uluslararası Halk Dansları Festivali'nde renkli anlar yaşandı. 

Ünye Belediyesi tarafından 3-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivale Ukrayna, Romanya, Kırım Tatarları, Bulgaristan, Azerbaycan, Makedonya ve Gürcistan'dan gelen ve toplam 210 kişi ile 7 ayrı ekip katıldı. Festival, 100.Yıl Mevkii'nde kortej yürüyüşü ile başladı. 
Yabancı ülkelerden gelen ekipler, sahil boyunca gezerken, renkli anlar yaşandı. Cumhuriyet Meydanı, Orta Çarşı ve Belediye Caddesi'nde devam eden yürüyüş, Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. 

Ekiplerin meydana gelişinde yaşanan coşku ise görülmeye değerdi. Misafirler, alkışlar ve meraklı bakışlar eşliğinde gösterilerini sundu. Etkinlik, 7 Temmuz'da sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER