Yarım asırlık tiyatro kapalı gişe oynuyor

ÇAĞDAŞ Türk tiyatrosunun temelini atan ve Ordu'ya davet edildikten sonra yine O'nun katkılarıyla 19 Haziran 1964'de kurulan Ordu Belediye Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), Türk tiyatro sanatçısı, yönetmen, oyuncu ve yapımcı Muhsin Ertuğrul'un ilk adımının ardından yarım asırlık geçmişiyle bugün hala kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

Yarım asırlık tiyatro kapalı gişe oynuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), yarım asrı aşkın süredir kentin kültür ve sanat hayatına ışık tutmaya, Ordulu sanatseverleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay yeni bir oyunla sanatseverlerin huzuruna çıkan OBBKT, Mehmet Baydur’un yazdığı Orkun Öngen’in yönettiği “Kamyon” isimli tiyatro oyunuyla kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

KAPALI GİŞE OYNANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda geçtiğimiz ay izleyicilerle buluşan komedi oyunu “Kamyon” izleyenleri kendine hayran bıraktı. Zorlu hayat koşulları içinde yardıma muhtaç kalmış kendi çaresizlikleri ile baş etmeye çalışan köylü kesiminin yalın hikâyesini konu edinen “Kamyon” oyunu sanatseverlerin beğenisini kazandı. Oyun, gösterime girdiği günden bu yana 4 bin 500 kişi tarafından izlendi. Şubat ayı boyunca da kapalı gişe oynayacak oyun Ordululardan tam not aldı.

HER HAFTA SALI VE CUMA AKŞAMLARI GÖSTERİMDE

Ahmet Rıfat Çol (Necati), Cemil Gündüz (Abuzer), Bülent Öztürk (Recep), Bülent Reisoğlu (Zülfü), Ömer Temiz (Zeynel) ve Emrullah Yazıcı (Şaban) gibi deneyimli isimlerin rol aldığı iki perdelik oyun, hem konusu hem de oyuncu performansları ile Orduluların beğenisini kazandı. Mehmet Baydur’un yazdığı Orkun Öngen’in yönettiği oyun, güçlü oyuncu kadrosuyla her hafta Salı ve Cuma günleri saat 20.00’de OBBKT’de izleyicilerle buluşmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER