Sanatçı Yakup Yavru hayatını kaybetti

Adana'da düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılıp kendisine verilen ödülü aldıktan sonra dün akşam kaldığı oteldeki odasına çekilen ünlü sanatçı Yakup Yavru, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Acı haber, sinema ve sanat camiasını yasa boğdu. Ünlü sanatçının cenazesi, Adana'daki törenin ardından memleketi Amasya'ya gönderilecek.

Netordu.com
Sanatçı Yakup Yavru hayatını kaybetti

1 Mart 1952 Amasya doğumlu olan ünlü oyuncu, Öğretmen Okulu mezunu. Sahneyle ilk kez öğretmenlik yaptığı yıllarda başladı.  

Kurtlar Vadisi, Aliye, İkinci Bahar, En Son Babalar Duyar, Yabancı Damat, Çemberimde Gül Oya, Geniş Aile, Alemin Kralı, Kardeş Payı gibi bir çok sevilen dizinin yanı sıra ağ Salim, Recep İvedik, Oldu Mu Şimdi, Çam Yarması, Kutsal Damacana ve Bahtiyar Bahtıkara bir çok beğenilen filmin içinde yer almıştı. 

Adana'da Uluslararası Adana Film Festivali'nin açılış ve Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri Töreni'ne katılmak için Adana'yla gitmişti. Törenin ardından dinlenmek için oteldeki odasına çekildi. Gece kalp krizi geçiren Yavru, Özel Adana Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yakup Yavru'nun cenazesi, bugün Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenecek törenin ardından memleketi Amasya'ya gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 11:56

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER