Perşembe Yaylası Festivali 28 Temmuz'da

Ordu'nun Aybastı İlçesi'ne bağlı Perşembe Yaylası'nda 907 yıldır düzenlenen geleneksel kültür ve güreş festivali, bu yılda 28 Temmuz'da başlayacak. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, festivali iptal etmediklerini söyledi.

Perşembe Yaylası Festivali 28 Temmuz'da
ORDU(AYBASTI) - Türkiye'nin en uzun süreli festivallerinden birisi olan Perşembe Yaylası Yağlı Güreş ve Kültür Festivali, bu sene de 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yedi gün yedi gece sürecek olan festival ile ilgili konuşan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, kamuoyunda festivalin iptal edildiğine ilişkin söylemlerin olduğunu ancak festivalin iptal edilmediğini söyledi.
Başkan Gündoğar şöyle konuştu: "908'inci geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Festivalimiz 28 Temmuz'da başlayıp, 3 Ağustos'ta sonlanacak. Tabi piyasada festival iptal edildi mi, edilmedi mi soruları konuşuluyor. Söylentiler var. Aybastı geleneksel kültür ve güreş festivalimiz iptal edilmemiştir. Çünkü bizimki kültür festivali. Eğlence yönü az olan, Türkiye'nin en güzel güreşlerinin yapıldığı, at yarışlarının yapıldığı geleneksel yarışmaların yapıldığı, diğer sosyal etkinliklerin yapıldığı bir kültür festivalidir. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte bu sene Ordumuza yakışır güzel bir organizasyon yapmak üzere tüm hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Özellikle son gün yapılacak olan güreş festivalimiz, başta TRT olmak üzere bir çok özel kanaldan canlı olarak yayınlanacak. Bu sene daha çok insan gelmesini bekliyoruz ve arzuluyoruz. Hala yola çıkmamış gurbetçilerimizi Aybastı'ya, Ordu'ya bekliyoruz. Bu yıl Aybastı'nın, Ordu'nun gurbetçilere daha çok ihtiyacı var. Sebebi de bu sene fındık olmadı. Bu durum yüksek ilçelerde ekonomik olarak bir durgunluğa sebebiyet verdi. Bunu bir nebze olsun giderme adına gurbetçilerimizin daha çok gelmesini arzu ediyoruz. Her senedehn daha çok ihtiyacımız var. Geldiklerinde de daha uzun kalmalarını arzu ediyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 19:00

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER