Ordu çok güzel oldu...

2014 yılı Mart ayında 'İşimiz Gücümüz Ordu' sloganıyla yaklaşık 60 yıldır el değmeyen Ordu'yu yeni baştan yaratmak için kolları sıvayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 4,5 yıl sonra tepeden tırnağa yenilenen Ordu'nun tanıtımını 'Kültür Sanat Festivali' ile görücüye çıkardı. Köprübaşı Meydanı'nda düzenlenen festivale binlerce Ordulu katılırken, Başkan Enver Yılmaz "İşimiz Gücümüz Ordu sloganıyla başlamış olduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecine 'Ordu Güzel Oldu' noktasına getirdiğimiz bugün itibarı ile de slogan değişikliğine girmiş olduk" diye konuştu.

Netordu.com
Ordu çok güzel oldu...

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin 4,5 yıllık hizmetleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin tanıtım ve imaj filmi, Ordu İçin Çal-2 klibinin tanıtımı amacıyla Ordulu ünlü sanatçıların katıldığı Kültür Sanat Festivali düzenlendi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın ev sahipliğinde Köprübaşı Meydanı'nda düzenlenen festivale, AK Parti Ordu milletvekilleri Şenel Yediyıldız ve Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, ilçe belediye ve daire başkanları, STK temsilcileri ve binlerce Ordulu katıldı.  

Ünlü tiyatro, dizi, sinema sanatçısı ve sunucu Şoray Uzun'un sunuculuğunu yaptığı geceye Ordulu ünlü ses ve saz sanatçıları da renk kattı. Gecede bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gelecek nesillere çok daha güzel bir il ve ilçe bırakmak için gayret gösterdiklerini dile getirerek sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

"ORDU'NUN SLOGANI DEĞİŞTİ"

"Yaptıklarımızın önemli bir bölümünü sizler yakından tetkik ediyorsunuz. Şu anda binlerce hemşerimizin beni izlediği bu alanın altından Ordu'nun Bülbül Deresi geçiyor. Yani daha önce buralarda, bu alanlar, bu zeminler yoktu. Biz de öncelikle Ordulu sanatçılarımızla beraber, bugün burada lansman yapalım, hem de siz hemşerilerimize Ordu İçin Çal-2 klibini gösterelim, hem de gelecek nesillere bırakacağımız güzel bir tanıtım filmi, tanıtım müziği yapalım dedik. Bu çerçevede 'İşimiz Gücümüz Ordu' sloganıyla başlamış olduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecine 'Ordu Güzel Oldu' noktasına getirdiğimiz bugün itibarıyla bir slogan değişikliğine de girmiş olduk."

"ÜÇ BÜYÜK SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK"

2014 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı döneminde 3 ana taahüdü olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, "Dedik ki yolunu yapacağız Ordu'nun. İkincisi suyunu yapacağız, kanalizasyonunu yapacağız Ordu'nun. Üç, Ordu'nun çöp sorununu çözeceğiz demiştik. Ben bu üç temel söylem üzerine gelmiştim. Yol konusunda çok şükür ki Ordu'muz yaklaşık bin 640 kilometre sıcak asfalt yapmak suretiyle Türkiye'de şu anda hiçbir büyükşehir ve il belediyesinin yaklaşamadığı bir rekora imza atmış oldu. Dolayısıyla daha sezonumuz bitmediği halde yüzde 90'lar seviyesine geldik. Su konusunda da ciddi yatırımlarımız oldu. Yüzde 65 suda ulaşılabilir bir nüfus varken, şu anda yüzde 91 suda ulaşılabilir bir nüfus haline gelmiş olduk" dedi.

"ÇÖP GELİR GETİREN BİR ÜRÜN HALİNE GELDİ" 

Ordu'nun en önemli sorunlarından birinin de çöp olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, 2014 öncesinde 23 ayrı noktaya çöp döküldüğünü hatırlatarak, "Ordu şu anda Türkiye'de hatta Karadeniz Bölgesi'nde çöpünden elektrik üreten ve çöpten gelir elde eden sınırlı illerden, büyükşehirlerden bir tanesi oldu. Çöp artık bizim için bir bela, bir sıkıntı değil, gelir getiren bir ürün haline gelmiş oldu" ifadelerini kullandı.

Özellikle altyapı çalışmaları noktasında da özellikle Altınordu halkına sabrından dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz, "Popülist politika yapmayacağız dedik. Böyle hareket ettiğimiz takdirde biz yürüyeyemeyiz dedik. Dolayısıyla bir plan çerçevesinde 2014 yılında başladık, şu görmüş olduğunuz Altınordu ilçemizin tamamını 2 yıllık süre içinde kazdık. Hatta 1'inci yılında sokaklarda araba geçemezken de, hemşerilerimize dedik ki, sabredelim. Biz bunların hepsini yapacağız. Çünkü bu Altınordu ilçesinin nüfusu 18 bin olacak şekliyle alt yapı ve kanalizasyon yapılmış dedik. Sağolun, müsamaa gösterdiniz, sabır gösterdiniz, destek verdiniz. Ordu'nun Altınordu ilçesinin tüm alt yapısını, kanalizasyonunu bitirdiğimiz gibi dev bakslarla Karadeniz Sahil Yolu ve Karadeniz'in de bağlantısını sağlamış olduk" dedi.

"GÖNÜL RAHATLIĞIYLA DENİZE GİREBİLİRSİNİZ"
"HEDEF 1 MİLYON TURİST"

Ordu'nun artık asfalt yolları, görsel çalışmaları, sahil yolu ve akıllı bisikletleriyle Karadeniz Bölgesi'nin parmakla gösterilen şehirlerinden biri olduğunu belirten Başkan Yılmaz, "Şehrimiz çok güzel bir sahile ulaştı ve bu sahillerimizde mavi bayraklarımız var. Gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz. Ünye'den Gülyalı'ya kadar tam 13 noktada mavi bayrak oluşturduk. 3 tane da Kadınlar Plajı yaptık. Ya Ordu'da kadınlar plajı olur mu dediler. Sonra biz bir baktık ki, 750 bin nüfuslu Ordu'muzda geçen sene 105 bin hanım kardeşimiz bu plajları kullanmak suretiyle hizmete devam dediler. Mavi bayraklarla birlikte Ordu bir turizm kenti oldu. Büyükşehir olmadan önce yılda 300 bin turist gelirdi. Geçen yıl Ordu'muza gelen turist sayısı 705 bin, bu seneki hedefimiz bizim 1 milyonu aşacak inşallah." Başkan Yılmaz, halkın nefes alacağı, parklarıyla, bahçeleriyle daha da güzelleşeceğini vurgulayarak, "Bizim görevimiz hemşerilerimize yaşanabilir bir şehir, yaşanabilir bir kent oluşturabilmek" diyerek sözlerini tamamladı. 

Kültür Sanat Festivali Ordulu sanatçıların birbirinden güzel şarkı ve türküleriyle sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 01:57

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER