Aydın Üstüntaş oyun yarışması 2 Eylül'de

Güzelordu Kültür Sanat Derneği, Ordu'nun sanat dünyasına çok önemli katkılar sunmuş ve Ordu'nun unutulmaz değerleri arasında yer bulmuş Aydın Üstüntaş'ın anısına bu sene 2'nci kez oyun yarışması düzenledi.

Aydın Üstüntaş oyun yarışması 2 Eylül'de

Yarışmaya ilişkin açıklama Ordu Sanat Evi (ORSEV) Kurucu-Başkanı ve Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu üyesi Gülçin Üstüntaş'tan geldi. Üstüntaş, geçen yıl 11'incisi yapılan ve bitirildiği duyurulan Aydın Üstüntaş Geleneksel Anadolu Tiyatrosu Oyun Yazma Yarışması'nın bu sene 12'nci kez düzenleneceğini duyurdu. 

Gülçin Üstüntaş'ın açıklaması şöyle: "Buna göre aynı şartname ile devam edecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 2 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. Seçici Kurul'da yer alan isimler bir değişimle aynı kalmıştır. Yazar Eleştirmen ve Öğretim Görevlisi Gülşen Karakadıoğlu, Ankara Hacettepe Üniversitesi Ana Sanat Dalı Öğretim üyesi Doç.Dr.Türel Ezici, Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi ve eleştirmen Doç.Dr.Filiz Elmas, Yazar, yönetmen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu Hülya Karakaş, Yazar, Yönetmen ve Oyuncu Murat Demirbaş, Yönetmen ve Oyuncu Akif Yeşilkaya, ODÜ Tiyatro Bölümü Öğretim üyesi Dr.Yasin Akyüz, Başdramaturg V. 
Canan Kırımsoy ve Oyuncu-Yönetmen Gülçin Üstantaş"

Yarışma ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Güzelordu Kültür Sanat Derneği'ni araması gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 02:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER