4 Mevsim Ordu sizleri bekliyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce startı verilen fotoğraf yarışması için çekilen fotoğraflar, fuaye salonunda Orduluların beğenisine sunuldu.

4 Mevsim Ordu sizleri bekliyor
Ordu'da bir çok önemli sergiye ev sahipliği yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, sergi ve fuaye salonunda bu kez "4 Mevsim Ordu" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Dört Mevsim Ordu adlı Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye layık bulunan Ordu fotoğrafları, düzenlenen törenle açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ertan Bakır, belediyenin sanat galerisindeki açılışta yaptığı konuşmada, sergide, kentin her mevsimde ortaya çıkan eşsiz manzaralarının bulunduğunu söyledi.

Bakır, "Üç yıldır düzenlemekte olduğumuz '4 Mevsim Ordu' adlı ulusal fotoğraf yarışmamızın üçüncüsünü de başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. İlimizin her mevsimde ortaya çıkan eşsiz manzaraları ve son derece özel anlarının ölümsüzleştirildiği kareleri gördükçe, güzide şehrimizde hayat sürmenin ne kadar büyük bir lütuf olduğunun bir kez daha farkına varıyoruz. Bu güzelliklerin yanı sıra bölgemize ait kültürel özellikleri, mahallelerimizdeki sosyal hayatı ve şehrimizin her bir anını kayıt altına alarak Türk fotoğraf sanatına kayda değer bir katkı sağlıyor, şehrimizi ziyaret edecek misafirlerimiz için de bir vitrin oluşturuyoruz" dedi.

55 FOTOĞRAF SERGİLENİYOR 

Başkan Vekili Bakır, yarışmaya 469 katılımcı tarafından bin 663 fotoğraf gönderildiğinin altını çizerek, "17 Şubat - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan yarışmamıza 469 katılımcı tarafından bin 663 fotoğraf gönderildi. 10 Ocak 2018 tarihinde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren, jüri özel ödülü alan ve sergilenmeye layık görülen toplam 55 adet fotoğraf seçildi. Bu muhteşem karelerle Ordumuzun tanıtımına katkı sağlayan değerli fotoğraf sanatçılarımıza, eserlerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu. A

SERGİ BİR AY BOYUNCA ZİYARET EDİLEBİLECEK 

Ordu'nun sosyal yaşamına ve doğal güzelliklerine ait birbirinden güzel 55 fotoğrafın yer aldığı 4 Mevsim Ordu Fotoğraf Sergisi, 26 Ocak - 26 Şubat 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER