Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İYİ Parti'den aday olan Enver Yılmaz, 5.5 yıl aradan sonra yeniden aktif siyasete girdi. Yılmaz Ordu'nun Samsun il sınırında Ünye'ye bağlı Akçay Mevkii'nde kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı.

Bakan Yerlikaya'dan çok sert açıklamalar! Bakan Yerlikaya'dan çok sert açıklamalar!

200124_1e_enver_yılmaz

Davul-zurna eşliğinde kendisini karşılamaya gelenlerle kucaklaşan Yılmaz, seçim otobüsüne çıktı, kalabalığı selamladı. Yılmaz'a il sınırı karşılamasında İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Rıdvan Yalçın ve İYİ Parti Ordu İl Başkanı Melihşah Murat Genç de eşlik etti. Yılmaz'ın eşi Yeter Yılmaz da programı kalabalığın arasında izlemeyi tercih etti. 

200124_1b_enver_yılmaz

Seçim otobüsünden kalabalığa hitap eden Yılmaz, "Çok çileler çekmiş olmamazı rağmen, sizin sevginiz, sizin muhabbetiniz beni tekrar geri gelmeye zorladı. Dedim ki; benim bu memlekete hizmet borcum bitmemiş, çağırdınız geldim. İnşallah sonuna kadar arkamızdasınız" ifadelerini kullandı.

"YA KAVGA EDECEKTİK YA TERKİ DİYAR EDECEKTİK"

Ordu'da bir önceki siyasi hayatına ilişkin çok fazla detaya girmeden bahseden İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Öyle bir süreç gelişti ki bizler açısından ya burada kalıp kavga etmek durumunda kalacaktık, ya da sinemize çekip terki diyar edecektik. Terki diyar ettik ve gittik. Gördüm ki hemşerilerimin sevgisi ilgisi benim kalbimde nasıl devam ediyorsa, sizin kalbinizde de aynı şekilde devam etti. 

"ZULÜM DÜZENİNİ YIKMAYA VAR MISINIZ?" 

Ünye, Fatsa ve Altınordu'da da miting yapacaklarını belirten Yılmaz "Burası Ordu birlikteliğinin ilk adresidir" dedi ve şu ifadeleri kullandı: "Bizi hiç kimse durduramaz. Önümüzdeki süreçte şu yakamdaki Türk bayrağında olduğu gibi tek vatan, tek millet, tek bayrak çatısı altında İYİ Parti'nin ev sahipliğinde 31 Mart seçimlerinde bu zulüm düzenine benimle birlikte yıkmaya var mısınız? Gazamız mübarek olsun, Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın." 

"NE KADAR ÜZERİME GELİRSENİZ O KADAR ÜZERİNİZE GELİRİM"

"Buradan Ordu'nun girişinden bütün Ordu'ya, bütün muhaliflerimize sesleniyorum. Ne kadar üzerime gelirseniz, o kadar üzerinize giderim. Tek istediğim şu, arkamda değil yanımda durun. Türkiye'de tarih yazacak bir sonucu hep birlikte alalım inşallah."

200124_1d_enver_yılmaz

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'a Ünye'de İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da katıldı. Ünye ve Fatsa'da miting düzenleyen Enver Yılmaz'ın son durağı Altınordu oldu. Burada da oldukça coşkulu karşılanan Yılmaz, seçim startını resmen vermiş oldu. 

200124_1c_enver_yılmaz

Editör: Haber Merkezi