Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı! Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı!

AK Parti'nin Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililerden 31 Mart'a kadar gece gündüz çalışma sözü istedi "Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir" ifadelerini kullandı.

CHP ve DEM'i de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal'in partisini götürdüler, siyasi kariyerleri uğruna bölücü örgütün DEM'ine rehin verdiler" dedi.

İşte o açıklamalar:

"CHP gibi istismar siyaseti yapanların sonu DEM gibi bölücü emeller peşinde koşan partilerin elinde oyuncak olmaktır. Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir teröristi, Meclis'e taşımak için hukukun altından tünel kazmakla kalmıyor, şimdi işi daha da ileri götürüp Mahalli Seçim işbirliği kisvesi altında cezaevlerindeki terör örgütleri mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar. Üç beş oy daha fazla alacağız, 2-3 belediyede oylarımızı arttıracağız diye hoyratça, çiğnenmedik hiçbir ilke, işportaya çıkarılmadık hiçbir değer bırakmadılar. Gazi Mustafa Kemal'in partisini götürdüler, siyasi kariyerleri uğruna bölücü örgütün DEM'ine rehin verdiler. 'Gel Bakalım Muharrem' dediler, FETÖ taktikleriyle tasfiye ettiler. Bay Kemal'i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek, CHP'nin başına Özgür efendiyi getirenlerin ilk işi bu partiyle, bölücü örgütün güdümündeki partiyi DEM'lemek oldu."

"ÜLKENİN VE MİLLETİN LEHİNE NE İŞ VARSA CHP VE DEM BİRLİKTE TAKOZ KOYUYOR"

"Dikkat ederseniz, yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Ülkenin ve milletin aleyhine her işte CHP ve DEM birlikte hareket ediyor. Aynı şekilde ülkenin ve milletin lehine ne iş varsa, hepsine de yine CHP ve DEM birlikte takoz koyuyor. Teröre karşı en etkili silahımız olan SİHA'lardan rahatsız olanlar bunlar. Bölücü emellere set çeken, sınır ötesi harekatlarımızdan rahatsız olanlar bunlar. Türkiye'nin nüfus alanının genişlemesinden rahatsız olanlar bunlar. Tam 30 yıllık işgalin ardından Karabağ'ın özgürlüğüne kavuşmasından rahatsız olanlar bunlar. Filistin'de hakkı ve adaleti savunmamızdan rahatsız olanlar bunlar. İsrail-Filistin arasında ne lazık ki değerli kardeşlerim İsrail'in yanında yer alanlar bunlar. Ülkemizin mazlum ve mağdurlara el uzatmasından rahatsız olanlar yine bunlar. Hırsızlıkta, yolsuzlukta, belediyelerde kurdukları soygun düzenleri ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza dil uzatan, hakaret eden, küfreden edepsizler yine bunlar. Siyasette seviyeyi daha ne kadar düşürebilirler, kendilerini daha ne kadar rezil edebilirler, daha ne kadar küstahlaşabilirler dedikçe, her gün yeni bir skandalla çukurlaşanlar yine bunlar. Ey CHP, sizin gidecek yeriniz yok ve 31 Mart'ta son oyununuzu oynuyorsunuz. Onun için Yalova inşallah 31 Mart'a kadar durmadan, usanmadan, sandıkları patlatarak tüm belediyeleriyle, beldeleriyle birlikte burada bir destan yazacak."     

Editör: Haber Merkezi