CHP'li Ulaş Tepe Altınordu'daki görevine resmen başlıyor CHP'li Ulaş Tepe Altınordu'daki görevine resmen başlıyor

İYİ Parti'nin Ordu Mesudiyeli Ankara İl Başkanı Dr.Yener Yıldırım, Ankara İl Başkanlığı görevini bıraktı. İYİ Parti cepnesinde şok etkisi yaratan bu kararı Yıldırım parti binasında düzenlediği toplantıda açıkladı.

"ALLAH'A ISMARLADIK, GÖREVİ BIRAKIYORUM"

Sosyal medya hesabı Twitter.com'da da açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Eyvallah! Allah'a ısmarladık! Saygıdeğer hemşerilerim, Ankara için vermiş olduğumuz mücadelede yeni bir aşamaya geçiyoruz. Bu uğurda devraldığım bayrağı yeni bir yönetime teslim etmek için Ankara İl Başkanlığı görevini bırakıyorum. Birçok zorluk içerisinde bahane üretmeden hoş bir seda bırakmak için gayret gösterdik. Alnımız ak, başımız dik çok şükür! Benden sonra görevi devralacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Bu zamana kadar şahsıma güvenen destek veren tüm kader ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. Hakkınızı helal edin" dedi.

160124 2A Yener Yildirim

"KOLTUKLAR KOLTUK SEVDALILARININ OLSUN"

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı binasında da bir toplantı düzenleyen Dr.Yener Yıldırım, "İnsanın itibarının sıfırlandığı, dedikodunun, yalanın muteber olduğu bir dönemde sözün hükmü kalmamıştır. Ancak herkes bilsin ki, bizim davamız sen davası değil ben davası hiç değil. Bizim davamız mal davası değil, mülk davası hiç değil. Bizim davamız Türk Milleti'nin insani değerlerini, milli değerlerinin ve dini değerlerinin yüceltilme, yukarı çekilme davasıdır. Bizim davamız Türk Milleti'nin bu coğrafyada ebedi mutlu, huzurlu, sağlıklı, zengin bir vaziyette yaşatılma davasıdır. Küçük hesaplar içinde hiç olmadık. Koltuk sevdası içinde hiç olmadık. Koltuklar koltuk sevdalılarının olsun. Biz vatan sevdalısıyız. Koltuklar onların olsun. Biz vatan sevdası için Mustafa Kemal Atatürk'in yanında yürümeye devam edeceğiz. 4 aydır beraber çalışıyoruz, ter döktük, birlikte enerji sarfettik. Hakkınız geçti, bütün arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin. Allah'a emanet olun, her şey gönlünüzce olsun" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM GÖREVİNİ NEDEN BIRAKTI? NELER YAŞANDI?

Sabah Gazetesi'nden Onur Şahanoğlu'nun haberine göre Çubuk ve Etimesgut'ta teşkilatın diri tutulması için ilçe başkanlarının aday gösterilmesine karar verildi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Dr.Yener Yıldırım, bu kararı Genel Merkez ile de görüşerek onaylattı. Yıldırım, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak'a da adayların isimlerini bildirdi. Akburak, Yıldırım'ın gönderdiği listeye itiraz etmedi, ancak tanıtım sırasında kendi adayını basın önünde Akşener ve Yıldırım'a dayattı. Yaşananlar sonrası salondaki teşkilat üyeleri Akburak'ı darp etmek istedi, ayırmak isteyen korumalar yaralandı. İl Başkanı olarak faturayı da Ordu Mesudiyeli İYİ Parti Ankara İl Başkanı Dr.Yener Yıldırım üstlendi.

Editör: Haber Merkezi