Ordu'nun tanıtımını amaçlayan ve İstanbul'daki Orduluları buluşturan Ordu Günleri'nin 12'ncisi bugün düzenlenen etkinlikle resmen başladı.

Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen Ordu Günleri'nin açılışına Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ülkü Sakalar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Hatipoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, siyasi partilerin il başkanları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aynı zamanda Ordu doğumlu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ülkü Sakalar ev sahibi olarak yaptığı açılış konuşmasında "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geçmişten beri süre gelen memleket günlerini hiç ara vermeden geliştirerek, büyüterek sürdürmeye devam ediyoruz. Ben de bir Ordulu olarak sizlerle bir arada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı. 

"150 FABRİKALIK YER AÇTIK, SİZLERİ BEKLİYORUZ"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler de Ordu Günleri'nin açılış etkinliğinde yaptığı konuşmasında özellikle İstanbul'daki yatırımcılara seslendi "Yatırım için sizleri bekliyoruz" dedi. Başkan Güler, "Ordu ile İstanbul burada hasret gideriyor. Şelaleler şehri olan Ordu'muza sizleri davet ediyoruz. Hemşerilerimizin zenginliği, katkıları saymakla bitmiyor. Bu çalışmaları daha geniş şekilde yapmamız mümkün. İlimizin zenginliklerini, kaynaklarını yeniden keşfediyoruz. 150 tane fabrika kuracak kadar yer açtık, yatırım için sizleri bekliyoruz. Ticari kültürel yatırımlar köprüsü kurmamız mümkün. Sayın Valimizle çalışma içerisindeyiz. Gelin birlikte yatırım yapalım" şeklinde konuştu. 

161123_4e_ordu_gunleri

Uzmanlardan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine kötü haber! Uzmanlardan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine kötü haber!

"KARADENİZ'İN İNCİSİ BU İKİNCİ YÜZYILA DAMGASINI VURACAK"

Ordu Valisi Muammer Erol ise Ordu'nun Karadeniz'e ikinci yüzyıl damgasını vuracak olan şehir olduğunu belirterek, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını hep beraber gönül gönüle sevinçle, gururla yurdun her bir köşesinde İstanbul'da, Ordu'muzda da kutladık. İkinci yüzyıl içinde söz verdik ve dedik ki; hep beraber gönül gönüle el birliği gönül birliği içerisinde bu ikinci yüzyılada Türkiye damgasını vuracağız ve bu ikinci yüzyılda Türkiye yüzyılı olacak. Burada da bir slogan var. Türkiye'nin Ordu'su, Karadeniz'in incisi bu ikinci yüzyıla damgasını vuracak. Ordulu kardeşlerimin gönlünde ve şu birliktelik gayretinde, samimiyetinde bunun müjdelerini görüyorum. Ordulular İstanbul'da da, Ordu'da da inşallah yapılması gerekeni yapabilecekleri en üstün gayret ve şevkle yapacaklardır, ben buna inanıyorum. Çorbada tuzumuz bizimde bulunur diye ümit ediyorum. Şimdiden olacak bütün güzelliklere imza atacak tüm kardeşlerimi canı gönülden tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

161123_4d_ordu_gunleri

19 Kasım 2023 Pazar gününe kadar sürecek olan etkinliğin açılış kurdelesini Vali Muammer Erol ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler protokol mensuplarıyla birlikte yaptı.

161123_4c_ordu_gunleri

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU