Yarından itibaren şemsiyeleri hazırlayın

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü yurdun büyük bir kesimi için yine kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Ordu'da da yarından itibaren kısa aralıklarla bahar yağmuru beklenirken, etkili yağışlar ise Karadeniz'in batısı, İç Ege ve İç Anadolu ile Batı Akdeniz'de yaşanacak.

Yarından itibaren şemsiyeleri hazırlayın

Meteoroloji'den yurdun büyük kesimi için kuvvetli yağış uyarısı geldi. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu, Batı Akdeniz ve Adana'da kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan tahmine göre, bu gece saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) sağanak görülecek.

Bu gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'de Antalya merkez ve doğusu, Burdur’un güneydoğusu ve Isparta'nın güneyinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (metrekareye 21-75 kilogram), yarın Batı Karadeniz Bölgesi, İç Ege (Afyonkarahisar, Denizli, Uşak ve Kütahya) ve İç Anadolu'da (Ankara, Konya, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Yozgat) ve Adana'da yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ORDU'DA DURUM

Ordu'daki yağışlar ise kısa aralıklarla bahar yağmuru şeklinde olacak. Özellikle önünümdeki Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri yağışlı geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER