Teleferiklerde güvenlik en üst seviyede!

ORDU Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ORBEL Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Boztepe Teleferik Hattı'nın jeneratörlerini onardı ve ardından yazılı bir açıklama yaptı: "Teleferiklerde güvenlik en üst seviyede"

Teleferiklerde güvenlik en üst seviyede!
ORDU - Geçtiğimiz aylarda rutin bakımları yapılan Boztepe teleferik hattının bu kez de olası elektrik kesintilerine karşı devreye girecek olan jeneratörlerinin bakımları tamamlandı. 

Bakımların tamamlanmasının ardından ORBEL Genel Müdürlüğü, "Teleferiklerdin güvenlik en üst seviyede" açıklamasını yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Teleferikte yaşanan elektrik kesintilerinde otomatik olarak devreye giren ve sistemin çalışmaya devam etmesine yarayan yardımcı jeneratörlerin her yıl yapılması gereken bakımları, tesis çalışmaya başladığından bu yana yapılmamıştı. 224 yolcunun aynı anda teleferikte bulunabileceği tesisin, hayat kurtarıcı aracı olan jeneratörünün rutin bakımlarının yapılması için, ORBEL A.Ş. Yönetimi aldığı kararlar doğrultusunda, bir ilki daha gerçekleştirerek yetkili servisler aracılığı ile yapılması planlanan jeneratörlerin bakımını tamamladı. Teleferik tesisindeki mevcut ekipmanların uzun soluklu ve etkin kullanılmasını ilke edinen şirketimiz doğabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek adına, her zaman hazır ve hazırlıklı olmak amacıyla çalışmalarına devam edecektir." denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 16:25

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER