Seyahat yasağı 1 gün daha uzatıldı

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından Koronavirüs Salgını nedeniyle 30 Büyükşehir ve Zonguldak illerine uygulanan şehirlerarası seyahat yasağı, normal şartlarda bugün saat 24:00 itibarıyla sona erdi; ancak Bakanlık yasağı 1 gün daha uzattı.

Seyahat yasağı 1 gün daha uzatıldı

İçlerinde Ordu'nun da bulunduğu 30 Büyükşehir ve Zonguldak için alınan şehirlerarası yolculuk kısıtlaması 4 Mayıs 2020 saat 24:00'e kadar uzatıldı. Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, nihai kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceği açıklandı.

Bakanlık, "18.04.2020 tarihinde 81 İl Valiliğine gönderilen 'Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri' konulu genelge ile Büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak'ta kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb) yapılan tüm giriş/çıkışlar 03 Mayıs 2020 Pazar günü, saat 24:00'a kadar sınırlandırılmıştı.
 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 İlde uygulanan şehir giriş/ çıkış kısıtlaması ile ilgili karar; 04 Mayıs 2020 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değerlendirilecek ve tedbirin kapsamına ilişkin karar alınacaktır.
 
Ancak Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak'ta şehir giriş/çıkış kısıtlamalarının 03 Mayıs Pazar günü, saat 24:00 itibariyle sona erecek olması nedeniyle Pazartesi günü toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yapılacak değerlendirme ve karar süreci ile kısıtlamanın bitiş saati arasında tedbirlerin devamlığı için bakanlığımızca 81 valiliğine gönderilen genelge ile 31 ilimizdeki kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb) yapılacak tüm giriş/çıkışlar,  daha önce belirtilen usul ve esaslara göre  04 Mayıs Pazartesi günü saat 24:00'a kadar uzatılmıştır. Bu illerimizde yaşayan vatandaşlarımızın (istisnalar hariç olmak üzere)  bu süre boyunca  illerinde kalmaları esas olacaktır." açıklamasını yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER