Şehit sayısı 38'e yükseldi!

İSTANBUL Beşiktaş'ta Vodafone Arena Taksik istikametindeki Maçka Parkı'nda dün akşam 22.30 sıralarında 45 saniye arayla iki ayrı patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu acı tabloyu açıkladı: "Saldırıda şehadete erişmiş vatan evlatlarımız 38. Bunların 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi 7'si sivil vatandaş 1'inin kimliği tespit edilemedi" dedi. Saldırıyla ilgili 13 kişi gözaltına alınırken, İstanbul Valiliği de, 19'u yoğun bakımda olmak üzere toplam 155 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Şehit sayısı 38'e yükseldi!
İSTANBUL - İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamaların ilki Vodafone Arena yakınında, ikincisi ise Maçka Parkı'nda yaşandı. Her iki patlamada 30'u polis 7'si sivil, 1'i kimliği tespit edilememiş 38 kişi şehit oldu, 155 kişi ise yaralındı. 

Vodafone Arena Stadyumu'nun Taksim-Gümüşsuyu istikametinde halk arasında Beleştepe olarak bilinen yerde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla düzenlendiği iddia ediliyor. İkinci patlamanın da Maçka Parkı'nda canlı bomba olduğu iddia ediliyor. İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada, "Beşiktaş- Bursaspor maçının hemen akabinde Bursaspor taraftarı tahliye olduktan sonra çevik kuvvet ekiplerimizin toplanma yerinde, saat 22.29'da el düzenekli olduğunu değerlendirdiğimiz bomba yüklü bir araç, el düzenek vasıtasıyla patlatılıyor ve olay yerinde şehitlerimiz ve yaralılarımız oluyor. Aynı dakikalarda 45 saniye sonra Maçka Parkı'nda yine bağlantılı olduğunu düşündüğümüz bir başka canlı bomba polisler tarafından fark ediliyor. Etrafı tertibat alınıyor, araç patlatıldıktan hemen sonra o da kendisini tertibat alan polislerin hemen ortasında patlatıyor. Burada içimizin yandığını ifade etmek istiyorum" dedi. Süleyman Soylu daha sonra yaptığı açıklamada şehit sayısını 38 olarak açıkladı.

Bakan Soylu, "Hastanelerde 136 müşahede altında vatandaşımız var. 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta ve 155 toplam hastanelerde şu anda tedavi gören, bu olayla karşı karşıya kalmış, sağlıkları için dua ettiğimiz vatandaşlarımız var" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 15:15

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER