Şehit Eren'in katili yakalandı!

GİRESUN'un Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda bir köylüyle karşılaşan ve karnının aç olduğunu söyleyen eli kanlı katil, köylü vatandaşın uyanıklığı sayesinde jandarma tarafından yakalandı. Yakalanan PKK'lı katilin Trabzon'un Maçka İlçesi'nde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden terörist grup içinde yer aldığı belirlendi.

Şehit Eren'in katili yakalandı!
GİRESUN - Dereli İlçesi'nde jandarma bir taraftan Kulakkaya Yaylası'nda operasyonlar düzenlerken diğer yandan da arama-tarama çalışmalarını sürdürüyor. 

Bölgede 4-5 kişilik bir grup oldukları tahmin edilen PKK'lı katillerin yakalanması ise artık an meselesi. Çünkü Dereli'de PKK'lı bir katil yakalandı. Olaya ilişkin Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı, "23.10.2017 tarihinde saat 15.25 sıralarında ilimiz Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası bölgesinde ihbar üzerine şüpheli bir şahsın jandarma görevlilerince yakalandığı, yakalanan şahsın PKK terör örgütü Karadeniz
yapılanmasına mensup "Aram" kod adlı Mustafa Tolucan adlı bölücü terör örgütü mensubu olduğu, Başsavcılığımızca ilgili terör örgütü mensubu hakkında gözaltı kararı verilmiş olup hakkında açılan adli soruşturma devam
etmektedir" denildi.

Giresun Valiliği'nden de bir açıklama geldi. O açıklamada, "23 Ekim 2017 tarihinde saat:15.25 sıralarında 156 Jandarma İmdat hattını arayan bir vatandaşımız tarafından Dereli ilçesi Kulakkaya Yaylası bölgesinde başında puşi takılı ve mekap ayakkabı giyimli şüpheli bir şahsın görüldüğü ihbarı yapılmıştır. İhbar üzerine, Jandarma tarafından belirtilen şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve Giresun ilimiz sınırlarında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarından olduğu anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın doğru ve zamanında ihbarları neticesinde teröristler bölgemizde barınamayacak, aynı duyarlılık sürdüğü müddetçe de bölgemizde teröristler varlığını sürdüremeyecektir. Yaşam malzemelerini yaylalardaki boş evlerden temin eden teröristlerin bölgemizde barınamaması maksadıyla tüm vatandaşlarımız tarafından boş yayla evlerinde gıda ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir. Güvenlik kuvvetlerimiz ilimiz genelinde bütün terör unsurlarına yönelik mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 10:25

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER