Ordu'ya 139 yoğun bakım yatağı daha kuruluyor

ORDU Valisi Tuncay Sonel, haftalık olarak düzenlenen COVID-19 Pandemi Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Denetimlerimizi tavizsiz bir şekilde sürdüreceğiz. Bunun yanında vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirebilmek için farkındalık çalışmalarımızı da devam ettireceğiz. Devlet-Millet el ele vererek, bu illeti yeneceğiz" diye konuştu. Öte yandan son alınan tedbirlerden sonra kazandırılan 91 yeni yoğun bakım yatağının ardından 139 yeni yoğun bakım yatağı daha yapılması için çalışmalar sürüyor.

Ordu'ya 139 yoğun bakım yatağı daha kuruluyor

Ordu Valisi Tuncay Sonel başkanlığında gerçekleştirilen COVID-19 Pandemi Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Toplantıya Vali Sonel yanı sıra Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Dr.Beytullah Şahin ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin yanı sıra ilçe kaymakamları da video konferans yoluyla katıldı.

139 YOĞUN BAKIM YATAĞI DAHA OLUŞTURULUYOR

Koronavirüs (COVID-19) Pandemisi'nin başlangıcından bugüne kadar yapılan testlerin, vaka durumunun, tedavi süreçlerinin ve filyasyon çalışmalarının ele alındığı toplantıda, Ordu'nun son bir haftalık pandemi süreci de değerlendirildi. Toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerince yapılan sunumda, Pandemi sürecinde yapılan çalışmalarla Ordu’ya 91 yeni yoğun bakım yatağı kazandırıldığı, 139 yeni yoğun bakım yatağı daha yapılması için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Toplum Yararına Programı kapsamında okullarda görev yapan 288 temizlik, 59 güvenlik personelinin, İl Sağlık Müdürlüğü'nün filyasyon ve diğer çalışmalarında görevlendirildiği, Toplum Yararına Programı kapsamında 50 şoför alımının yapılarak, bugünden itibaren görevlerine başladığı kaydedildi.   

Vali Tuncay Sonel, "Geçtiğimiz hafta boyunca, bizatihi şahsımın ve 19 ilçe kaymakamımızın başkanlığında, emniyet, jandarma, zabıta, sağlık görevlilerimizden oluşan ekiplerle sahada olduk, hem denetimlerimizi yaptık, hem de vatandaşlarımızı bu illetten korunma konusunda bilinçlendirmeye çalıştık. Bu denetimlerimizi tavizsiz bir şekilde sürdüreceğiz. Bunun yanında vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirebilmek için farkındalık çalışmalarımızı da devam ettireceğiz. Sağlık çalışanlarımız, cansiperane görev yapıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Tüm imkanlarımızla onların yanındayız. Vatandaşlarımız da alınan tedbirlere uyarak, sağlık çalışanlarımızın omuzlarındaki yükü hafifletmeliler. Hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Devlet-Millet el ele vererek, bu illeti yeneceğiz. Bu badireyi atlatacağız" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER