O mahalle bir daha susuz kalmayacak

ORDU'nun Çatalpınar ilçesine bağlı Kıran Mahallesi'nde içme suyu hattının kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle sık sık kesintiler ve sorunlar yaşanıyordu. Sonunda OSKİ bölgeye neşteri vurdu, o mahalle hem sağlıklı içme suyuna kavuştu, hem de kesintilerden kurtuldu.

O mahalle bir daha susuz kalmayacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), ilçelerdeki içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor. Çatalpınar ilçesi Kıran Mahallesinin içme suyu şebeke hattı sistemi kullanım ömrünü tamamladığı için verimli bir şekilde su iletimi sağlayamıyordu. Sık sık arızalanarak su kesintilerine neden olan içme suyu şebeke hattı için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda OSKİ ekipleri yenileme çalışmalarına başladı.

"KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU"

Çalışmalar hakkında açıklama yapan OSKİ Genel Müdürü Murat Us, göreve geldikleri günden bu yana alt yapıya yönelik önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Çatalpınar ilçemize bağlı Kıran Mahallemizde şebeke hatları kullanılamaz hale gelmişti. Şebeke borularında çok sık arıza meydana gelmekte, buna bağlı olarak ciddi oranda su kaybı yaşanmaktaydı. Tüm bu sorunları kökten çözmek ve vatandaşlarımızın kesinti yaşanmadan sağlıklı içme suyu  temin edebilmesi için Kıran Mahallemizin şebeke hatlarını yenilemeye başladık. Toplamda 6.791 metre içme suyu şebeke hattı yenileyeceğimiz projemizde ekiplerimizin yoğun bir şekilde sürdürdüğü çalışmalar sonucunda 2.300 metrelik bölümünü tamamladık. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kıran Mahallesi kesintisiz sağlıklı içme suyu sistemine kavuşacak ve su kayıpları da azalacaktır."

MUHTAR AKYOL'DAN BAŞKAN GÜLER'E TEŞEKKÜR

Öte yandan Kıran Mahallesi Muhtarı Mustafa Akyol da çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ve sonucunda yaşanılan sıkıntılardan kurtulacaklarını, yenilenen hatlarla birlikte her eve sağlıklı bir şekilde su iletimi sağlanacağını ifade etti. Muhtar Akyol, ayrıca yapılan içme suyu yatırımından dolayı memnuniyetini dile getirerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER