Meteoroloji'den lodos uyarısı!

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü Batı ve Orta Karadeniz'e lodos alarmı verdi. Şiddetli rüzgarın hızının 80 km.'yi bulacağı açıklandı.

Meteoroloji'den lodos uyarısı!
ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle hafta sonu için yaptığı uyarıda, Batı ve Orta Karadeniz'de hızı saatte 80 km.yi bulacağı tahmin edelin lodos fırtınasına karşı uyardı. Lodos fırtınası, hava sıcaklıklarının da artmasına neden olacak. 

Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

"31.01.2015 Cumartesi ve 01.02.2015 Pazar günleri rüzgarın şiddetini arttıracağı, Batı ve Orta Karadeniz'de 60-80 km/saat hızla fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın etkisini azaltarak Salı gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos fırtınası ve hava sıcaklıklarındaki hissedilir derecedeki artış ile birlikte kar örtüsü bulunan yerlerde kar erimeleri meydana gelebileceği tahmin edilmektedir. Kar erimeleri, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, kara, hava ve deniz ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ile çatı uçmalarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

"OLUŞMASI MUHTEMEL RİSKLER"

Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamalar

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 01:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER