banner59

İşte Ordu'dan depremzedelere uzanan el!

ORDU Valiliği 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem afeti nedeniyle Ordu'da bu zamana kadar neler yapıldığını açıklayan yazılı bir metin yayınladı. Peki Orduluların, milyonlarca depremzede için tek yürek olduğu ilk günden bugüne kadar neler yapıldı? İşte ayrıntılar...

İşte Ordu'dan depremzedelere uzanan el!

Ordu Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Ordu'dan deprem bölgelerine yapılan destek hizmetlerini içeren yazılı bir açıklama yaptı. 

Peki, Orduluların milyonlarca depremzede için tek yürek olduğu bu acılı günlerde neler yapıldı? Neler gönderildi? 

İşte o açıklama...

Eskavatör, beko loder, greyder, yükleyici, lobet, vinç, araröz, vidanjör, su tankeri, mobil jeneratör, çekici, kamyon ve mobil sağlık aracından oluşan toplam 166 adet iy makinesi ve 64 muhtelif araç ile afet bölgesine iş makinesi ve ekipman desteği verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarından arama-kurtarma ekibi, sağlık ekibi, UMKE, teknik personeller, güvenlik ekibi, yerel destek ekibi ve AFAD gönüllülerinden oluşan toplam 764 personel ile destek verildi.

Özel sektör ve nitelikli meslek erbabı olarak gruplar halinde 86 araçla birlikte 299 kişi deprem bölgesine hareket etti.

Battaniye, ısıtıcı, giyecek, ayakkabı, gıda, su, bebek maması ve bebek bezi, hijyen ve temizlik malzemelerinden oluşan 76 TIR dolusu yardım malzemesi bölgeye sevk edildi.

Ayrıca çadır, yatak, battaniye, yastık ve mutfak setinden oluşan toplam 3 bin 264 adet afet malzemesi de yine bölgeye sevk edildi.

VALİ SONEL VE BAŞKAN TÖREN ADIYAMAN'DA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER