İşte acil durumlarda toplanma alanları

ORDU Valiliği Altınordu'da afet ve acil durumlar için oluşturulan toplanma alanları belirledi. Ordu'da, afet ve acil durumlar sonrasında vatandaşların tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği alanlar bilgilendirme tabelaları ile vatandaşların görebileceği noktalara asıldı.

İşte acil durumlarda toplanma alanları

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Vali Tuncay Sonel'in talimatı üzerine yürütülen çalışma kapsamında 19 ilçede belirlenen 198 güvenli alanlara işaret levhaları yerleştirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Işık, Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçe belediyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması sonucunda Altınordu'da 49, Akkuş'ta 9, Aybastı'da 8, Çatalpınar'da 5, Çaybaşı'nda 17, Çamaş'ta 4, Fatsa'da 28, Gülyalı'da 10, Gürgentepe'de 1, Gölköy'de 11, İkizce'de 1, Kabadüz'de 7, Kabataş'ta 4, Korgan'da 9, Kumru'da 5, Mesudiye'de 10, Perşembe'de 2, Ulubey'de 5, Ünye'de 13 olmak üzere il genelinde 198 güvenli toplanla alanı tespit ettiklerini belirtti.

Bu alanların, temel ihtiyaçlara yakın, yapısal olmayan tehlikelerden ve ikincil tehlikelerden uzak, ulaşımına uygun, ulaşılabilir ve tahliye edilmesi kolay olacak şekilde ilçe belediyelerince belirlendiğini, AFAD İl Müdürlüğünce de e-devlet sistemine aktarıldığını anlatan Işık, belirlenen ve işaretlemeleri yapılan toplanma alanlarının tüm belediyelere ve muhtarlıklara bildirildiğini vurguladı.

Işık, vatandaşların, ikametgah adresine en yakın toplanma alanını öğrenmek için e-devlet sisteminden AFAD'ın sunduğu hizmetlerden Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını seçerek, ikamet ettiği yere en yakın toplanma alanını öğrenebileceğini kaydederek, "Ayrıca ikamet ettikleri site veya apartmanların giriş kısımlarında toplanma alanlarının adreslerini görebilecekler. Vatandaşlarımız herhangi bir afet sırasında toplanma alanına giderken, Afet ve acil durum çantasını yanına almayı unutmasın ve geçici barınma merkezleri oluşturulana kadar bu alanda beklesinler." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER