Gölköy'de su sorununa neşter atıldı!

ORDU Büyükşehir Belediyesi, uzun zamandır su sorunlarıyla boğuşan Gölköy'de bu soruna neşter attı, toplamda 1 milyon 650 bin liralık yatırımla yapılacak olan su depolarının ilkinin temeli atıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "1 milyon 650 bin liralık bu projeyle Gölköy'ün ana su meselesini çözmüş oluyoruz" diye konuştu.

Gölköy'de su sorununa neşter atıldı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gölköy'de yaşanan su sorunu ortadan kaldıracak olan projenin ilk ayağını bugün hayata geçirdi. Gölköy'deki temel atma töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Bugün OSKİ Genel Müdürlüğümüzün Gölköy'de fiili olarak 2 ay önce başlatmış olduğu çalışmaların su depolarından birinin temel atma  törenindeyiz. Su bizim için en önemli iki sorundan biri. Gölköy'ün kış nüfusu 30 bin, yaz nüfusu 70 bini geçiyor. Yazın su ihtiyacı daha da artıyor. Bu çerçevede Ali Kemal Başkanımızın başlattığı 15 km'si boru döşenerek yapılan projeyi  biz devam ettiriyoruz" dedi. Başkan Yılmaz, "Yerüstü ve yeraltına 4 adet su deposu ve mevcut 4 adet su deposunun onarımınıyla, 5 bin metre depolar arası iletim hattını yapıyoruz. 1 milyon 650 bin liralık bu projeyle Gölköy'ün ana su meselesini çözmüş oluyoruz. 1 ay sonra bu proje tamamlanıyor" dedi. 

Törende Başkan Yılmaz ayrıca, iki yıl sonra Gölköy'ün yollarının yüzde 95'inin sıcak asfalt olacağını söyledi. Konuşmaların ardından Başkan Enver Yılmaz ve davetliler beton mikserinin butonuna basarak temelin ilk harcını attılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 22:26

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER