Emniyetten bayram öncesi özel güvenlik denetimi

RAMAZAN Bayramı'nın huzur içinde geçmesine yönelik tedbirler kapsamında, alışveriş merkezleri, havalimanları, tren ve YHT garı, metro, tramvay, teleferik gibi ulaşım sistemleri, liman ve otogarlardaki özel güvenlik uygulamaları yerinde denetlendi.

Emniyetten bayram öncesi özel güvenlik denetimi

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı bünyesindeki polis başmüfettişleri, 19 ilde alışveriş merkezleri, havalimanları, raylı ulaşım sistemleri ile iskele, liman ve otogarlarda çalışan özel güvenlik personelini denetledi.

Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla alışveriş merkezleri, havalimanları, tren ve YHT garı, metro, tramvay, teleferik gibi raylı ulaşım sistemleri, liman ve otogarlardaki özel güvenlik uygulamaları yerinde incelendi.

Görev yapan özel güvenlik personeli tarafından sunulan güvenlik hizmetinin kalitesi, yetki, görev ve sorumlulukları ile alınan veya alınması gereken tedbirler gözden geçirildi.

Denetimler Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Düzce, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Tekirdağ ve Trabzon'daki 294 noktada polis başmüfettişleri tarafından, diğer illerde ise il emniyet müdürlükleri bünyesindeki Özel Güvenlik Şube müdürlüklerince yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER