Darbe girişiminin ağır bilançosu!

TÜRK Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup rütbeli asker tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminin bilançosu çok ağır. Tam 161 şehit, 1440 yaralı var. 3 binden fazla da gözaltı. Gözaltına alma işlemleri ise sürüyor.

Darbe girişiminin ağır bilançosu!
ANKARA - TSK içindeki bir grup askerin İstanbul ve Ankara'da başlattığı dabre girişiminde yurt genelinde 161 kişi şehit oldu, 1440 kişi ise yaralandı.

Başbakan Binali Yıldırım, 2 bin 839 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun alındığını açıkladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da gözaltı sayısının artabileceğini söyledi, gözaltı sayısı da her geçen gün artıyor. Şu ana kadar 3 bini aşkın gözaltı var. Ancak gözaltına alınanlar arasında üst rütbeli subaylar da var. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Ege Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen, 3.Ordu Harekat Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar, Mersin Garnizon Komutanı ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Jandarma Okullar Komutanı Tuğgeneral Sadık Köroğlu da bulunuyor. Polatlı 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal,  59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş bu isimlerden bazıları. 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 19:11

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER