Bartın'da Kemerköprü sel suları altında kaldı

BARTIN'da şehir içinden geçen Bartın Irmağı sağanak yağışlar nedeniyle taştı, Kemerköprü Mahallesi'nde bir çok ev ve işyeri sel sularına teslim oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Bartın'da yaşanan sel felaketi nedeniyle incelemelerde bulundu.

Bartın'da Kemerköprü sel suları altında kaldı


Bartın'da sağanak nedeniyle tarihi Kemerköprü su altında kaldı, bazı iş yerlerini su bastı.

Kemerköprü mevkisinde dün taşan ırmağın yarattığı tahribat, günün aydınlanmasıyla ortaya çıktı. Yaklaşık 9 metre yüksekliğindeki tarihi Kemerköprü'nün su altında kaldığı bölgede, çok sayıda iş yerini su bastığı görüldü. Taşkın nedeniyle Kemer Meydanı’ndaki taksi durağı, minibüs durakları ile bir zincir marketin şubesi de su altında kaldı.

Vali Nurtaç Arslan ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, bölgede incelemelerde bulundu. Suyun çekildiği yerlerde, belediye ekipleri ve bazı iş yerlerinde esnaf temizlik çalışmasına başladı. Öte yandan bölgede 4 gündür devam eden sağanak etkisini sürdürüyor.

BAKAN SOYLU BARTIN'DA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bartın’da sel felaketinden etkilenen bölgelerde yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Tüm iş makineleriyle, arama kurtarma ekipleriyle, yerel destek ekipleriyle beraber mücadele devam ediyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER