banner59

248'inci saatte 17 yaşındaki Aleyna enkazdan çıkarıldı!

KAHRAMANMARAŞ'da bir taraftan 'umut kazıları' sürdürülürken Kayabaşı Mahallesi'nde depremin 248'inci saatinde 17 yaşındaki Aleyna Ölmez, mahsur kaldığı binanın enkazından kurtarıldı. Aleyna, ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi.

248'inci saatte 17 yaşındaki Aleyna enkazdan çıkarıldı!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama ve kurtarma çalışmaları felaketin 11. gününde devam ediyor.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Kayabaşı Mahallesi Atabey Apartmanı'nda çalışma yürüten AFAD, Kömür İşletmeleri AŞ, JAK ve Dilovası Belediyesi ekipleri, depremin 248'inci saatinde 17 yaşındaki Aleyna Ölmez'e ulaştı.

Bilinci yerinde olan Aleyna, kendisine geçmiş olsun diyenlere de "İyiyim, teşekkür ederim" dedi. Enkazından kurtarılan genç kız, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

MUCİZE DOKTORLARI BİLE ŞAŞIRTTI!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Dilber, Ölmez'in sağlık durumuna ilişkin şu bilgileri verdi:

"Çok inanılmaz bir olay. 248 saat sonra, 11. günde geldi. Vücut fonksiyonlarını çok bozulmadan yaşaması, böbrek fonksiyonlarının bozulmaması bizi şaşırttı. İnanılmaz bir şey. Sağlık durumu çok iyi. İlk geldiğinde 'Aleyna nasılsın?' dedim, 'Hocam çok iyiyim' dedi. Her geçen saat daha iyi oluyor. Çok daha iyi. Şimdi, Ankara'ya gönderiyoruz. Biraz travma var tabii. Travmanın etkileri nedeniyle biraz bu ortamdan uzaklaştırmak da gerekiyor. Vücudunda çok önemli bir kırığı yok. Beyin fonksiyonları iyi. Bütün organları iyi durumda. Daha iyi bir ortama çekmek istiyoruz onu."

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2023, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER