Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin özellikle kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları silah ve mühimmatlara karşı 'Kahramanlar-44 Operasyonu' düzenlendi.

17 ilde 90 FETÖ/PDY şüphelisi daha yakalandı 17 ilde 90 FETÖ/PDY şüphelisi daha yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonların Bingöl, Hatay, Siirt, Şırnak, Diyarbakır, Tunceli ve Giresun'da gerçekleştirildiğini açıkladı. 

"TERÖRİSTLERİN İNLERİNİ BİR BİR BAŞLARINA YIKIYORUZ"

Twitter hesabından açıklamalarda bulanan Bakan Yerlikaya, "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik 72 tim ve 981 jandarma personelinin katılımıyla 'KAHRAMANLAR-44' operasyonları gerçekleştirildi. Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; 7 ilde mağara ve sığınaklara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 18 barınma alanı imha edilerek çok sayıda elm bombası, kara mayını, EYP düzeneği ve mühimmat ele geçirildi. Bingöl, Hatay, Siirt, Şırnak, Giresun, Diyarbakır ve Tunceli’de Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucuları ve J-SİHA ile birlikte ATAK helikopterlerinin katılımıyla Kahramanlar-44 operasyonu düzenlendi. Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar tek tek tespit edilip imha edildi. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi