Yağışlı hava yarın Güneydoğu'da hafta sonu Ordu'da Yağışlı hava yarın Güneydoğu'da hafta sonu Ordu'da

TBMM'nin 22'nci döneminden bugünkü 28'nci dönemine kadar toplamda 18 AK Partili Ordu milletvekilinin gündeminden düşmeyen Fatsa Çevre Yolu Projesi yeniden milletvekillerinin radarına girdi.

AK Parti Ordu milletvekilleri İbrahim Ufuk Kaynak ve Mustafa Hamarat Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen'i ziyaret etti, söz konusu yolların durumuyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Görüşmenin içeriğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Her iki milletvekili de sosyal medya hesaplarından birbirine benzer açıklamalar yaptı. Ancak projenin ne zaman başlayacağı, yatırım programında olup olmadığı konusuna açıklık getirilmedi.

AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, "Birlik ve beraberlikle Ordu'muz için var gücümüzle çalışıyoruz. Ordu Milletvekilimiz Mustafa Hamarat ile Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen'i ziyaret ettik. Fatsa Çevre Yolu ve alternatif kavşak çalışması, Ünye - Akkuş - Niksar yolu, Aybastı Çevre Yolu, Kumru-Niksar yoku, Korgan - İslamdağ yolu başta olmak üzere kentimizin ihtiyacı olan projelerin son durumu hakkında bilgiler aldık. Vatandaşlarımızın taleplerini ilettik. Ordumuza gösterdikleri ilgi için başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na ve Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen’e teşekkür ediyoruz. Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir vizyon ve dayanışma ile Ordu'muz için çalışmaya devam edeceğiz" mesajını paylaştı. 

Benzer bir açıklama da AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat'tan geldi. Hamarat mesajında, "Ordu Milletvekilimiz İbrahim Ufuk Kaynak abiyle Karayolları Genel Müdürü Sayın Ahmet Gülşen'i ziyaret ettik. Ünye Akkuş Niksar yolu, Fatsa Çevre Yolu ve bağlantı yolları  Aybastı Çevre Yolu, Kumru-Niksar yolu, Korgan-İslamdağ yolu ile ilgili bilgi aldık. Devam eden çalışmaların hızlıca tamamlanması, yeni yapılacak çalışmalara derhal başlanması noktasında yakın ilgi ve talimatları için başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu'na destek ve alakaları için Kıymetli Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Ordu'muzu daha da büyütmek, hemşehrilerimizin yaşam konforunu daha da artırmak için hiç yorulmadan birlik ve beraberlik içinde aşkınan çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  • YAPIMI 10 YIL SÜRECEK AMA 20 YILDIR BAŞLAYAMADI

Toplamda 23 kilometre olarak görünen ve 11.5 kilometrelik kısmı tüneller, 8 kilomketrelik kısmının da viyadükler aracılığıyla geçileceği belirtilen Fatsa Çevre Yolu Projesi, Rusya-Ukrayna savaşının ardından Karadeniz Sahil Yolu'nun çok önemli bir lojistik geçiş noktası olarak tanımlanıyordu.  

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 2023 yılı ortalarında yaptığı bir açıklamada projenin tamamlanmasının en az 10 yıl alacağını belirterek geçin yılki maliyetini de 20 milyat TL'nin üzerinde olarak açıklamıştı. 

  • PROJE, AK PARTİLİ 18 MİLLETVEKİLİ GÖRDÜ

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat dahil son 20 yılı aşkın bir süredir 16 AK Partili milletvekilinin gündeminde olan Fatsa Çevre Yolu Projesi, 28'nci Dönem AK Parti Ordu milletvekilleri Mahmut Özer ve İbrahim Ufuk Kaynak ile birlikte toplamda 18 AK Partili milletvekilininin gündemine girmiş oldu. 

Editör: Haber Merkezi