Yüz yüze eğitime 1 gün erteleme

MİLLİ Eğitim Bakanlığı daha önce 1 Mart'ta açılacağını duyurduğu yüz yüze eğitim ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bakanlık, okulların Kabine Toplantısı sonrası 2 Mart'ta açılacağını duyurdu. Peki yüz yüze sınavlar olacak mı? İşte ayrıntılar...

Yüz yüze eğitime 1 gün erteleme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitimi 1 gün erteleme kararı aldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada,1 Mart'ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağı belirtildi.

EĞİTİM KABİNE SONRASI BAŞLAYACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana smıflannda, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullanndaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kuruluna belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullanmızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır."

YÜZ YÜZE SINAVLAR OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularına yanıt verdi. Bakan Selçuk, yazın telafi eğitimi olup olmayacağıyla ilgili, 'Öğrencilerimizin tamamı yaz boyunca okulda olacaklar diye bir kararımız yok. Ama bunun biraz uzamasıyla ilgili çalışmalarımız var' dedi. Okulların nasıl açılacağı üzerine konuşan Bakan Selçuk, Pazartesi günü yapılacak Kabine'de konunun masaya yatırılacağını söyledi.

Bakan Selçuk, yüz yüze sınavların yapılmalı ya da yapılmamalı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Sınavların yapılması için ortam müsait. Çok riskli şehirlerde sınav yapmayacağız. Konular zaten sınırlı" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER