Özge Bacaksız'dan çifte başarı

Özge Bacaksız'dan  çifte başarı

ORDU Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nün birincisi Özge Bacaksız oldu. Ordu'nun ilk radyo programcıları ve haber spikerleri arasında yer alan Özge Bacaksız, bölüm birinciliğinin yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi'ni de üçüncülükle bitirdi.

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatları Fakültesi'ni ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile kazanan Özge Bacaksız, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nda çifte dereceyle mezun oldu. 

Birincilik ödülünü ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof.Dr. Mehmet Yılmaz'dan alan Bacaksız, "Sadece mesleğimle ilgili olduğu için akademik eğitim almak istemiştim. Bir DGS öğrencisi için oldukça zor ve meşakkatli bir yoldu. Ana hedefim aslen bölümümü bitirebilmek ve mezun olmaktı, ancak bugün Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 3'ncülük, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden ise 1'ncilikle mezun oldum. Gerçekten benim için de bir sürpriz oldu. Bu aşamada henüz yolum bitmedi, devam ediyor. Çok mutluyum. Büyük bir kıvanç kaynağı benim için. Başta ailem olmak üzere dostlarıma, arkadaşlarıma, hocalarıma, fakülte yönetimimize çok ama çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Özge Bacaksız, yeni hedefinin akademik kariyerini devam ettirmek olarak açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER