Ordu'da okullara kar molası!

ORDU'da etkisini gösteren ve bu akşam saatlerinde şiddetini giderek arttıran kar yağışı nedeniyle Ordu il genelinde büyük oranda okullar tatil edildi. Altınordu, Fatsa, Ünye ve Perşembe'de kısmen, diğer ilçelerde ise tamamen tatil edildi.

www.netordu.com
Ordu'da okullara kar molası!

Ordu Valiliği'nden gece geç saatlerde yapılan yazılı açıklamada, Ordu il genelinde 19 ilçede eğitim ve öğretime kar molası verildi. Ordu Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 22:55'te yapılan açıkalamada şu ifadeler kullanıldı:

"Meteorolojik verilere göre, ilimiz genelinde bu akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının devam etmekte olduğu ve edeceği değerlendirildiğinden; öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki tüm okullarda, Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe ve Gülyalı ilçemizde ise kısmen, 09.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün eğitim öğretime ara verilmiştir.

KAR KALINLIĞININ 70 CM'YE ULAŞMASI BEKLENİYOR
"HAMİLE VE ENGELLİ KAMU GÖREVLİLERİ DE İDARİ İZİNLİ"

Ayrıca, eğitim-öğretime tamamen ara verilen ilçelerimizde, engelli ve hamile kamu görevlileri de 09.01.2019 Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır. Meteoroloji Gözlem İstasyonlarından alınan verilere göre; İlimizin yüksek kesimlerinde 50 cm'yi bulan kar yağışının, gece yarısından sonra 70 cm'ye ulaşması beklenmektedir.

 İlimizin iç kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'mizin koordinasyonunda gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Olumsuz hava koşulları nedeniyle gelişebilecek durumlarla ilgili tüm iletişim kanalları vasıtasıyla basın-yayın kuruluşlarımız ve kamuoyunu bilgilendirilecektir."

İŞTE TATİL EDİLEN OKULLAR!

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 15:23

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER