Ordu'da kar tatili uzadı!

ORDU'da son 2 gündür devam eden etkili kar yağışı nedeniyle 15 ilçede okullar 1 gün daha tatil edildi. Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 12 ilçenin tamamında, 3 ilçenin de bazı bölgelerinde 27 Aralık 2018 günü okullar tatil edildi.

Ordu'da kar tatili uzadı!

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Meteorolojik verilere göre, ilimizde hüküm süren yoğun kar yağışının ardından kuvvetli buzlanma ve don olayının meydana geleceği değerlendirildiğinden; 

öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerimizdeki resmi ve özel eğitim kurumlarının tamamında, Altınordu ilçemizin Gerce, Cumhuriyet ve Yağızlı mahallesindeki, İkizce ilçemizde ilçe merkezi haricindeki okullarda, Ünye ilçemizde ise Yenikent ve Pelitliyatak mahallelerindeki okullarda, 27.12.2018 Perşembe günü 1 (bir) gün eğitim öğretime ara verilmiştir.

Ayrıca, eğitim-öğretime ara verilen ilçelerimizde görev yapan engelli ve hamile kamu görevlileri, 27.12.2018 Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur." 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 00:33

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER