Okul öncesi için ücretsiz kitap!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl ilk kez okul öncesi çocuklar için "Pamuk Şekerim" adlı bir kitap basıldığını belirterek "İlk defa okul öncesi çocuklarıma yönelik böyle güzel eğitim malzemeleri ücretsiz olarak dağıtıldı. Önümüzdeki yıllarda devam edecek inşallah" dedi.

Okul öncesi için ücretsiz kitap!
ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okula uyum eğitimi uygulamasından bugüne kadar güzel neticeler aldıklarını söyledi. Avcı, uyum haftası kapsamında Çankaya'da Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu'nu ziyaret ederek, okula bir hafta erken başlayan okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye ürünleri hediye etti. Çocuklarla tek tek ilgilenen, velilerle ve öğretmenlerle sohbet eden Avcı, burada yaptığı açıklamada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Avcı, 3 yıldır yürütülen uygulamayı bu yıl yaygınlaştırdıklarını belirten Avcı, "Bu uygulamayla öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle velilerimiz arasındaki ilişkileri ve karşılıklı yardımları artırmayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar da uygulamalarımızdan güzel neticeler aldık" diye konuştu. Çocukların daha önce bilmedikleri bir ortama girdiklerini ve ister istemez hem onlarda hem de velilerde tedirginlik oluşabileceğine değinen Avcı, bu uygulamayla hem bunun giderilebileceğini hem de çocukların birbirini tanımaları açısından fırsat oluşturduğunu kaydetti.

Bu yıl ortaokul ve lise için de "öğrencilerin girdikleri yeni ortamı tanısınlar" diye uyum programını yaygınlaştırdıklarına işaret eden Avcı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bu uygulamaya gösterdikleri yakın ilgi nedeniyle annelere teşekkür etti.

"OKUL ÖNCESİ İLK KEZ KİTAP DAĞITILDI"

Bakan Avcı, okul öncesi eğitimi verilen sınıfları da gezdi. bu yıl ilk kez okul öncesi çocuklar için "Pamuk Şekerim" adlı bir kitap basıldığını belirterek "Temel Eğitim Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum çok güzel bir çalışma oldu. İlk defa okul öncesi çocuklarıma yönelik böyle güzel eğitim malzemeleri ücretsiz olarak dağıtıldı. Önümüzdeki yıllarda devam edecek inşallah" dedi.

Kitabın öğretmenlerden alınan ön bilgi kapsamında hazırlandığının altını çizen Avcı, "Artık akıllanıyoruz, kalın kitaplar basmıyoruz. İkinci dönem okuyacakları kitabı ayrıca yapıyoruz. İnşallah ilkokul, ortaokul ve lise kitaplarını da sömestrilere bölerek kitaplarımız  çocukların yorulmayacağı etaplara getirilecek inşallah. Pamuk Şekerim bu bakımdan da anlamlı bir uygulama" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 18:12

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER