LYS Türkiye 1'incisi Ordu Fen Lisesi'nden çıktı!

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları açıklandı. ÖSYM'den elde edilen bilgilere göre bu seneki LYS sınavlarına toplam 946 bin 252 aday başvurdu, sınavlara 925 bin 81 aday katıldı. Sınavı geçersiz sayılan aday sayısı 161 olarak belirlendi. Açıklanan sınav sonuçlarından sonra Ordu Fen Lisesi öğrencisi Safa Can Medin Türkiye 1'ncisi oldu. Medin, küçük yaşına rağmen başarısının sırrını öyle bir özetledi ki, büyüklere bile ders olacak nitelikteydi.

LYS Türkiye 1'incisi Ordu Fen Lisesi'nden çıktı!
ORDU - LYS sonuçlarının açıklanması, en çok bir devlet okulu olan Ordu Fen Lisesi yönetici ve öğretmenlerini sevindirdi. Çünkü Türkiye birincisi kendi okullarından çıktı. Ordu Fen Lisesi Müdürü Erkut Şahin, "Bugün burada Ordu Fen Lisesi'nde yaşanan bir başarıdan dolayı gururu ve mutluluğu paylaşmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. LYS sonuçları açıklandı. Ordu Fen Lisesi olarak her yıl adım adım zirveye taşıdığımız başarıyı bu yıl Türkiye birincisi çıkararak en tepe noktaya ulaştırmış bulunmaktayız. Öğrencimiz Safa Can Medin, Türkiye birincisi olarak Ordu Fen Lisesi'ne, bizlere, ailesine büyük bir gurur yaşattı. Türkiye, 63, 69, 150'nciliği gibi değerli dereceler de elde ettik. Öğrencilerimizi, kıymetli ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

MERAK EDENLER İÇİN İŞTE BAŞARISININ SIRRI!
Türkiye 1'incisi Safa Can Medin de, başarısının sırrını açıklarken adete ders verdi: "Başarım hakkında konuşmak gerekirse, başarımın sırrını şu şekilde özetleyebilirim. Çok fazla çalışmak değil, disiplinli az ama öz çalışmaktır. Bunun dışında özellikle son senemde, çeşitli fedakarlıklar yapmaktır. Çoğu zevklerimizden vazgeçmektir. Bunları yaptıktan ve disiplinli çalıştıktan sonra sorumluluk sahibi bir insan olduktan sonra Türkiye 1'nciliği de çok zor bir ihtimal gibi gözükmedi. Bu şekilde başarıyı elde ettim. Aileme, arkadaşlarıma, öğretmenlerime, üzerimde emeği geçen herkese teşekkür ederim"

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 14:21

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER