LYS sonuçları osym sonuç ekranı açıklandı!

ÖSYM, LYS sonuçlarını açıklandı. Saat 11.00'de yapılan açıklamayla şimdi tüm gözler ÖSYM Sonuç Sorgu ekranında.

LYS sonuçları osym sonuç ekranı açıklandı!
ANKARA - ÖSYM'den son dakika haber geldi. LYS sonuçları açıklandı. Peki LYS sonuçları nereden ve nasıl öğrenilecek? ÖSYM'nin resmi internet sitesinden online olarak öğrenilecek. Adreslere ise herhangi bir sonuç bilgisi gönderilmeyecek.

"KAYITLAR 15 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR"

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 15-19 Ağustos, elektronik kayıtlar ise 12-16 Ağustos arasında yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor.

"LİSEDEN MEZUN OLAMAYANA GEÇİCİ KAYIT"

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacak. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık'a kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları gerçekleştirilecek. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 14:22

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER