Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük!

GİRESUN'un Espiye ilçesinden gelen minik öğrenciler, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin konuğu oldu. Başkan Güler, belediye işleri ve siyaseti bir süreliğine kenara bıraktı, minik öğrencilerin koca yürekleriyle buluştu.

Kendileri küçük ama yürekleri çok büyük!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, komşu il Giresun’un Espiye ilçesi Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerini ağırladı. Ordu’nun tarihi ve turistik yerlerini gezi amaçlı gelen öğrencileri ağırlayan Başkan Güler, öğrencilerin talep ve isteklerini tek tek not aldı.

Doğası ve eşsiz güzellikleri ile 7’den 70’e her kesim tarafından büyük beğeni toplayan Ordu, çevre il ve ilçelerden yoğun ziyaretçi alamaya devam ediyor. Bu kapsam da Giresun ili Espiye ilçesi Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri Ordu’yu daha yakından görmek amacıyla gezi düzenledi. Tarihi ve turistik yerlerinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i de ziyaret eden öğrenci ve öğretmenler, Ordu’ya hayran kaldıklarını belirttiler.

Başkan Güler de, "Öncelikle siz geleceğimiz olan öğrencilerimizi Büyükşehir Belediyemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlerde gezdiniz ve gördünüz. Ordu’muz gelişen ve bölgesinde parmakla gösterilen bir şehir konumuna geldi. Yaptıklarımız ve yapacaklarımız ile şehrimizi daha da modern hale getirmek için yoğun çalışma gerçekleştiriyoruz. Yol, su ve çöp haricinde üretime de ağırlık verdik. Ordu’da tarıma ve hayvancılığa büyük ağırlık verdik. Çünkü herkes doğduğu yerde doymalıdır. Gurbete çıkmadan kendi yaşadığı yerde doymalıdır. Ordu gibi Espiye ilçesi de her ürün yetişiyor. Bunun haricinde teknolojiye, turizme ve sanata ağırlık veriyoruz. Kısacası Büyükşehir Belediyesi olarak biz sadece yol, su ve çöp değil bunun haricinde diğer konularda da farklılığımızı ortaya koyduk. Bugün burada sizlerle bir arada olmak sizlerin şehrimiz hakkında söyledikleri beni fazlasıyla mutlu etti. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER