60 yaşında ikinci üniversiteyi bitirdi

ORDU'da yaşayan ve TSO Ordu İl Temsilciliği görevinden emekli olan 2 çocuk babası 60 yaşındaki Ufuk Ersoy, ikinci üniversiteyi bitirmenin heyecanını yaşıyor. Ordu'da internetten yayın yapan Kanal Ordu Tv'de program sunun ve Ordu'nun yerel gazetelerinden Ordu Yeni Haber'de köşe yazarlığı yapan Ersoy, öğrenmenin yaşının olmadığını, öğrenmenin kendisine sürekli bir şeyler kattığını söyledi.

60 yaşında ikinci üniversiteyi bitirdi

Ordu'da yaşayan emekli 60 yaşındaki Ufuk Ersoy, gazetecilik mesleğine duyduğu ilgi üzerine başladığı ikinci üniversite eğitimini başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin 4 yıllık işletme bölümü mezunu olan Ersoy, Türk Standartları Enstitüsü'ndeki görevinden 2001'de emekli olduktan sonra yeniden üniversite eğitimi almaya karar verdi.

Bunun üzerine üniversite sınavına giren Ersoy, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümünü kazandı. Bölüme bağlı 2 yıllık Medya İletişim Programından 26 Ocak'ta mezun olan Ersoy, ikinci üniversite diplomasına kavuştu. 2 çocuk babası Ersoy,  gazeteciliğe karşı her zaman ilgisi olduğunu belirterek, bir süre çeşitli yerel gazetelerde yazarlık ve televizyon kanallarında program yaptığını anlattı.

Gazeteciliğe ilgisinden dolayı yeniden üniversite okumaya karar verdiğini ifade eden Ersoy, ikinci kez diploma sahibi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ersoy, öğrenmenin yaşının olmadığını, öğrenmenin kendisine sürekli bir şeyler kattığını söyledi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER