CHP'li Torun, sosyal medya hesaplarından yayınlamadı ancak Ordu'da yayın yapan yerel televizyonlara görüntülü bir açıklama gönderdi, aday olup olmayacağı konusunda ilk ağızdan değerlendirmelerle bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda aday adaylarının bulunduğunu belirten Torun, "Büyükşehir'de de şu anda 3 aday adayımız var. Onlarla ilgili değerlendirme devam ediyor" dedi. 

"BENİM BÖYLE BİR TALEBİM YOK"

Kamuoyunda uzunca bir süredir isminin CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda adının geçmesine de açıklık getiren Torun, böyle bir talebinin olmadığını söyledi. Torun, "Benimle ilgili de belli değerlendirmeler yapıldı, bundan gurur duyduk. Onur duyduk, ama benim böyle bir talebim yok. Böyle bir düşüncem de yok açıkçası. Ben her zaman Ordu'mun emdindeyim. Şu anda milletvekilliği görevim var, onu devam ettiriyorum. Hayatımın sonuna kadar Ordu için yapılabilecek her türlü katkının yanındayım. Dediğim gibi benimle ilgili böyle bir süreç yok." ifadelerini kullandı.

  • 2014 SEÇİMLERİNDE KAYBETMİŞTİ

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş, sandıkta AK Parti'nin o dönemki adayı Enver Yılmaz ve MHP'nin o dönemki adayı Cemal Enginyurt ile yarışmıştı. 

CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması

Seçimlerin ardından AK Parti'nin adayı Enver Yılmaz 239.638 seçmen ve yüzde 54.4'lük oy oranıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş, Seyit Torun ise 150.341 seçmen ve yüzde 34.1'lik oy oranıyla ikinci olmuştu. MHP'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt ise 35.866 seçmen ve yüzde 8.14'lük oy oranıyla sandıktan çıkan üçüncü isim olmuştu.  

Editör: Haber Merkezi