Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Ordu'da Altınordu, Kabadüz, Kumru ve Mesudiye'nin ardından 4 ilçe belediye başkan adayını daha belirledi.

Enginyurt'tan 1 milyon 400 bin liralık maaş sorusu Enginyurt'tan 1 milyon 400 bin liralık maaş sorusu

Genel Başkan Özgür Özel liderliğinde toplanan CHP Parti Meclisi, 126 adayını daha açıklarken 35 seçim çevresi için de ön seçim kararı aldı. Belirlenen 126 aday arasında 4'ü de Ordu'dan. Buna göre CHP'nin Ünye Belediye Başkan adayı Cumhur Öztürk, Ulubey Belediye Başkan adayı Bülent Aksoy, İkizce Belediye Başkan adayı Hasan Çalık ve Aybastı Belediye Başkan adayı da Tevfik Güney oldu.

221223_2b_chp_aday

Bu isimlerin yanı sıra CHP'de 3'ü büyükşehir 9 il belediye başkan adayları da belirlendi. Buna göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cevat Öncü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Soykara, Bartın Belediye Başkan adayı Rıza Yalçınkaya, Çanakkale Belediye Başkan adayı Muharrem Erkek, Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, Amasya Belediye Başkan adayı Turgay Sevindik, Kütahya Belediye Başkan adayı Elif Kahveci ve Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir oldu. 

Komşu il Giresun'da ise Espiye Belediye Başkan adayı Erol Karadere ve Tirebolu Belediye Başkan adayı Burhan Takır'ın ismi açıklandı.

Editör: Haber Merkezi